İstanbul Emniyeti'nde şok operasyon!

İstanbul Emniyeti'nde şok operasyon!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 5 şube müdürü görevden alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevden alınan müdürlerin görev yaptıkları şubeler; Organize, Terör, Kaçakçılık, Mali ve Asayiş.

"17 Aralık operasyonu" operasyonunu yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 5 şube müdürü görevden alındı. Görevden alma işleminin bu sabah gerçekleştiği öğrenildi.

Görevden alınan isimler şöyle:

Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Terörle  Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse, Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal, Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı.

Hüseyin Çapkın'ın 2 yardımcısı, Organize Şube'de görev yapan 2 müdür yardımcısı ve Mali Şube'de görev yapan 2 müdür yardımcısı da mevcut görevlerinden alındı.

Mevcut görevlerinden alınan isimler şöyle: Hüseyin Çapkın'ın müdür yardımcılarından;Kaçakçılık, İnterpol, Europol, Sierra, Narkotik Şube, Organize Şube Sorumlusu Mahir Çakallı, Siber Suçlarla ve Mali Şube'den Sorumlu Hamza Tosun, Organize Şube Müdür Yardımcıları Şenol Demir, Ahmet Kalender,  Mali Şube Müdür Yardımcıları Yasin Topçu, Kazım Aksoy {müdür yardımcıları}


Yeni atamalar yapıldı

İstanbul'da görevden alınan şube müdürleri yerine yeni atamalar yapıldı.

Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne Ömer Burak Aktaş, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne Yusuf Bengü, Mali Şube Müdürlüğü'ne Hakan Sıralı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne Ali Serdar Sekkin ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne Aydın Yılmaz getirildi.

5 şube müdüründen 2'sinin yeni görevleri belli oldu

Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev yeri değiştirilen 5 şube müdüründen 2'sinin yeni görevleri belli oldu.

Eski Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı Fatih İlçe Emniyet Müdürü, eski Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürü Tuğrul Turhan ise Hassas
Bölgeleri Koruma Şube Müdürü oldu.

Eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın ise Personel Şube Müdürlüğü bünyesinde bekletildiği, henüz herhangi bir birimde görevlendirilmediği bildirildi.


Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görev değişikliği

Öte yandan Ankara Emniyet Müdürlüğünde, 9 şube müdürlüğünde görev değişikliğine gidildiği bu kişilerin yerine 9 şube müdürünün atandığı belirtildi. Ankara Emniyet Müdürlüğünde, Narkotik, Organize, Mali ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubelerinin müdürlerinin de arasında bulunduğu 9 şube müdürünün görev yerinin değiştirildiği öğrenildi. Bu kişilerin yerine, 9 şube müdürü getirildi. Böylelikle 18 müdürün görev yeri değişmiş oldu. Görev değişiklikleriyle ilgili yazının onay için Ankara Valiliğine gönderildiği kaydedildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bazı illerimizde emniyet personelimizin görev yerleri, haklarındaki görevi kötüye kullanma iddiaları ile ilgili soruşturmalar nedeniyle değiştirilmiş, bazı illerde ise personelimiz, idari gereklilik nedeniyle farklı yerlerde görevlendirilmişlerdir."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS