İstanbul hava durumu 14 Şubat: Meteoroloji'den son dakika yağış uyarısı

İstanbul hava durumu 14 Şubat: Meteoroloji'den son dakika yağış uyarısı

İstanbul hava durumu, 14 Şubat 2018'de nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çarşamba günün için son dakika sağanak yağış uyarısında bulundu. Hangi saatler arasında sağanak yağış etkili olacak? Öte yandan 5 günlük tahmin verilerinde en yüksek sıcaklık 13 dereceye kadar çıkarken, en düşük sıcaklık 5 derece olması bekleniliyor. İstanbul'a ne zaman kar yağacak sorusunun cevabını 'orta ve uzun vadeli tahminler' sayfasında veren Meteoroloji, kar yağışı beklemiyor. İşte 5 günlük sıcaklık verileri...

14 Şubat Çarşamba günü sabah saatlerinde İstanbul'da gökyüzü kapalı olurken baha 06:00 ila 12 arası yağış beklenmiyor. Sağanak yağış ne zaman yağacak sorusuna Meteoroloji cevap verdi: Sağanak yağış 12:00'de başlıyor, 18:00'e kadar etkisini göstermesi bekleniliyor. 18:00'ten sonra yağış etkisini azaltsa da gökyüzü çok bulutlu olması tahmin ediliyor. Çarşamba günü sıcaklık gündüz 13 dereceye kadar çıkarken, geceleyin sıcaklık 5 dereceye kadar düşüyor. Nem oranı yüzde 72 ila 84 arasında. Rüzgar saatte 27 km hızda esiyor.

Perşembe günü gökyüzü açık; bulutlu ve güneşli. Yağış beklenmiyor. Gündüz sıcaklık 12 derece, gece sıcaklık 6 derece. Nem oranı yüzde 76 ila 95 arasında. Rüzgar saatte 26 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

Cuma günü gökyüzü çok bulultu, yağmur beklenmiyor. Gündüz sıcaklık 10 derece, gece sıcaklık 7 derece. Nem oranı yüzde 82 ila 91 arasında. Rüzgar şiddetini Cuma günü artırıyor, saatte 31 km hızda esmesi bekleniliyor.

Hafta sonu Cumartesi günü, kapalı bir gökyüzü var, yağmur bekleniliyor. Sıcaklık gündüz 9 derece, gece 7 derece. Nem oranı yüzde 74 ila 59 arasında. Rüzgar saatte 30 km hızda esiyor.

Pazar günü ise yağmur etkisini kaybederken, gökyüzü bulutlu ve güneşli. Sıcaklık gündüz 9 derece, gece 7 derece. Nem oranı yüzde 58 ila 78 arasında rüzgar şiddedini Pazar günü azaltıyor: Saatte 21 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS