Hava durumu bugün nasıl? Meteorolojiden İstanbul Ankara sıcaklık verileri

Hava durumu bugün nasıl? Meteorolojiden İstanbul Ankara sıcaklık verileri

Meteorolojinin sitesinden alınan verilere göre 12 Ocak hava durumu nasıl? İstanbul'da ve Ankara'da sıcaklık değerleri düne oranla yükselişe geçerken, yurdun batı bölgelerinde yağmur etkisini göstermeye devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 Ocak 2019 hava durumu sıcaklık verilerini açıkladı. Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Edirne, Tekirdağ, Kırşehir, Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin yağışlı tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya merkez ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), bu sabah saatlerinde İzmir, Balıkesir ve Çanakkale'nin güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Antalya merkez ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), bu sabah saatlerinde İzmir, Balıkesir ve Çanakkale'nin güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimleri ile Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Balıkesir çevreleri ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BURSA °C9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ÇANAKKALE °C7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KIRKLARELI °C3°C

Çok bulutlu

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde İzmir çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

IZMIR °C13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

MANISA °C11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MUĞLA °C9°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor.

ADANA °C14°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların merkez ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

BURDUR °C7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

HATAY °C11°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKSARAY °C7°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

CANKIRI °C4°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

ESKISEHIR °C7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, gece saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN °C8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

BOLU °C6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

DÜZCE °C10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK °C9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

ARTVİN °C8°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN °C12°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

TRABZON °C14°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C3°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C-7°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C-7°C

Parçalı ve az bulutlu

MUŞ °C-4°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C7°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP °C7°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT °C5°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C9°C

Parçalı ve az bulutlu

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS