İstanbul Otogarı'nda bayram trafiği

İstanbul Otogarı'nda bayram trafiği

9 günlük bayram tatili bitti. Dün başlayan İstanbul'a dönüş çilesi bugün de devam ediyor.. Otogarda yine kilometrelerce uzayan otobüs kuyruğu var.

Kurban Bayramı'nı şehir dışında geçiren İstanbullular yollarda. Yoğunluk nedeniyle Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda uzun kuyruklar oluştu.


TZOB: 30 Eylül'e kadar gelir testi yaptırın


Türklere vize zorunluluğu 2 yıl içinde kalkabilir


Otobüslerin otogara girmesi saatler aldı. Beklemekten sıkılan bayram yolcuları yol kenarlarında otobüslerden inip bavullarıyla yürüdü.


Tatilciler dönüşte


Kurban Bayramı tatili için memleketlerine giden tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor.


D-100 karayolu ve Bolu Dağı TEM otoyolu Düzce kesimlerinde akıcı bir yoğunluk gözlenirken, zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle trafikte aksamalar yaşanıyor.


Bolu kesiminde ise Karadeniz bağlantı yolu olan Gerede gişelerinden TEM otoyolunun İstanbul istikametine seyredenler akıcı bir yoğunluğa neden olurken, Ankara yönünde ise ulaşım normal seyrediyor.


Gerede gişeleri ile TEM otoyolu girişinde bulunan kesimde araç kuyruklarının olduğu, trafiğin akşam saatlerinde daha da artacağı tahmin ediliyor.


Bolu Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, güzergahlardaki kontrollerini aralıksız sürdürüyor.


Uzun araç kuyrukları


Ege Bölgesi ve Edremit Körfezi'den dönüşe geçen ve deniz yolunu tercih eden tatilciler, Bandırma Feribot İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Kurban Bayramı tatilinin son gününde dönen tatilcilerin araçları, Bandırma Feribot İskelesi'nde yoğunluğa yol açtı. İskele önünde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

İDO artan talebi, ek seferlerle karşılamaya çalışırken, İstanbul (Yenikapı)-Balıkesir (Bandırma) arasında bugün karşılıklı 8 deniz otobüsü ve 8 feribot olmak üzere toplam 16 sefer yapılacak.

Bandırma'dan İstanbul'a sabah saat 09.45'te başlayan seferler, 03.00'e kadar devam edecek. Bu seferlerde yaklaşık 11 bin 600 yolcu ile 8 bin aracın taşınması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS