İstanbul Özgür Üniversite’de bahar dönemi

İstanbul Özgür Üniversite’de bahar dönemi

İstanbul Özgür Üniversite’de bahar dönemi

İstanbul Özgür Üniversite’nin üç ay sürecek bahar dönemi, 26 Mart Cumartesi saat 15:00’te, Fikret Başkaya’nın “XXI. Yüzyılda Devrim” başlıklı semineriyle açılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu dönem şiir, psikoloji, siyaset, resim, fotoğraf, felsefe ve sinema konulu seminerlerin yanı sıra güncel gelişmelerin tartışılacağı seminerler de verilecek.

Kapital Okumaları

Pazartesi akşamları Berrin Taş ile Şiir Semineri yer alırken Salı akşamları Ahmet Tonak ve Sungur Savran ile Kapital Okumaları seminerlerinde Kapital’in üç cildi okunacak.

Çarşamba akşamları Hüseyin Kuzu ile Senaryo Yazımı semineri ve Haydar Özay ile Resim Atölyesi yapılacak.

Sistem, Devlet, Yönetim

Perşembe akşamları İzzettin Önder’in “Sistem, Devlet, Yönetim Biçimleri” başlıklı semineri var.

Taner Timur, Cumartesi günleri ayda bir söyleşi gerçekleştirecek.

Cumartesi günleri Erkut Sezgin tarafından Felsefe Seminerleri ve Doğan Şahin tarafından “Psiko-Sosyal” seminerleri yer alacak.

Emperyalizmin Jeostratejisi Ve Ortadoğu

Cumartesi Seminerleri kapsamında her Cumartesi günü " XXI. Yüzyılda Emperyalizmin Jeostratejisi Ve Ortadoğu" başlığı altında Erdoğan Aydın, Erhan Keleşoğlu, Fehim Taştekin, Hakan Güneş, Selim Sezer, Nicola Saafin, Sinan Birdal, Taner Timur, Y.Doğan Çetintkaya ve Zeynep Arıkanlı sunumlar yapacak.

Alternatif Hukuk Söyleşileri

Sinan Birdal “Siyasi Düzenlerin Düzenlenişi”, Burak Gürel “Çin’de Devrimler Ve Karşı-Devrimler”, Doğan Göçmen “Hegel ve Hegelcilik”, Levent Safalı “Wittgenstein ve Tractatus”, Nurşen Bakır “Diğer Sinema” ve Cengiz Gündoğdu ile Hayat Seminerleri gibi seminerler düzenlenecek.

Avukat Ercan Kanar da “Alternatif Hukuk Söyleşileri” seminerlerine devam edecek.

Özgür Üniversite’nin faaliyetleri, yayınları ve ders programı hakkında daha fazla ayrıntıyı www.ozguruniversite.org internet sitesinden ya da  (0212) 292 77 40 numaralı telefondan edinebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı