İstanbul Şişli referandum seçim sonuçları: İlçede Evet mi Hayır mı çıkacak?

İstanbul Şişli referandum seçim sonuçları: İlçede Evet mi Hayır mı çıkacak?

Şişli İlçesi referandum sonuçları cnnturk.com üzerinden canlı olarak aktarılmaya devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun 16 Nisan referandumu ile ilgili seçim yasaklarını kaldırmasının ardından “Referandum 2017” sayfasında yer alacak sonuçlar bölgedeki seçmenler tarafından takip edilebilecek. Peki, Şişli’de “Evet” ve “Hayır” oy oranları kaç olacak?

Şişli referandum sonuçları bölgede bulunan 200 binden fazla seçmen tarafından araştırılmaya başlarken sonuçlar yasakların kalkmasıyla birlikte canlı olarak cnnturk.com üzerinde yerini alacak. İşte, ilçede önceki yıllarda alınan sonuçlar ve referandum öncesi bölgeden çıkan tüm sonuçlar…Türkiye sandık başında


İLÇENİN ÖNCEKİ SEÇİMLERİ


2010 yılında yapılan referandumda bölgede oy kullanan seçmenlerin yüzde 61,4’lük kısmı Hayır oyunu tercih ederken yüzde 38.6’lık kısım evet oyundan yana tercih belirtmişti. 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise bölgede yer alan seçmenlerin yüzde 59.8’lik kısmı Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermiş seçimleri ilk sırada tamamlayan Erdoğan ise bölgeden yüzde 30.3 oranında oy almıştı. 2015’teki genel seçimlerde ise ilçeden en fazla oy çıkaran parti yüzde 48.7 ile CHP olmuştu.


TÜM SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZİLÇENİN ÖZELLİKLERİ


Yüksek Seçim Kurulu anayasada yer alan maddeleri içerisinde yapılacak değişikliğin oylandığı referandum öncesi yaptığı açıklamada bölgede 25 mahallenin bulunduğunu duyurdu. 524 sandığın kurulacağı ilçede kayıtlı olan seçmen sayısı ise 207 bin 496 olarak ifade edildi.


İLÇE İLÇE İSTANBUL REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


İLÇENİN TARİHİ


1898'de geçirdiği hastalık nedeniyle ölen Abdülhamit'in kızı Hatice Sultan adına yaptırılan Etfal hastanesi gibi yapıların bulunduğu ilçe 19. yüzyılın sonlarına doğru Osmanlı sakinlerinin, çağdaş yaşam olanaklarını kullanarak varlıklı insanların bölgesi haline geldi.Madde madde anayasa değişiklikleri


 


Cumhuriyet döneminde de şehrin en seçkin yerlerinden biri olma özelliğini koruyan bölge özellikle Etfal hastanesi çevresinde yapılaşma giderek yoğunlaşmasıyla nüfusunu arttırdı. 1920 sonrası Halaskargazi Caddesine paralel giden Abide-i hürriyet caddesinin batısında yer alan Bomonti bira fabrikasının bulunduğu yerlerde hızlı bir yapılaşma oluşmuştur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS