hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul Valiliği'nin ele geçirilmesine o isim yardımcı olacakmış

  İstanbul Valiliğinin ele geçirilmesine o isim yardımcı olacakmış
  expand
  KAYNAKAA

  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlar kapsamında AFAD'da yapılan çalışmalara ilişkin, "15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece 03.00'de ilk açığa alınan kamu görevlisi, AFAD İstanbul il müdürüdür. O gece bilgimiz olduğu kadarıyla darbecilere İstanbul Valiliği'ni ele geçirilebilmesinde yardımcı olabileceğini söylemiş. Bu bizim için sembolik değeri yüksek olan bir hadise." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dargeçit-Midyat yolunda 300 kilo patlayıcı bulundu

  Şanlıurfa'da eşini boğarak öldüren hükümlü yakalandı

  Veysi Kaynak, Başbakanlık Acil ve Afet Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) düzenlenen "Suriyeliler Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısı" öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin "FETÖ operasyonları kapsamında AFAD'da ne gibi çalışmalar yapılıyor?" sorusuna ilişkin Kaynak, AFAD'ın bu konuda "efsane" bir çalışma yaptığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece 03.00'de ilk açığa alınan kamu görevlisi, AFAD İstanbul il müdürüdür. O gece bilgimiz olduğu kadarıyla darbecilere İstanbul Valiliğini ele geçirilebilmesinde yardımcı olabileceğini söylemiş. Bu bizim için sembolik değeri yüksek olan bir hadise. Şuana kadar toplam 65 AFAD mensubu memuriyetten çıkarılmıştır. 55 personel görevden uzaklaştırılmıştır ve hakkında idari soruşturma yapılan 14 kişi olmuştur. Alınan bilgilerde yanlışlık yapıldığı anlaşılan 6 personel de görevine iade edilmiştir. Üç ilde 3 il müdürümüz maalesef tutukludur."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow