İstanbul ve Adana'da 2 kişi IŞİD'çi oldukları gerekçesiyle öldürüldü

İstanbul ve Adana'da 2 kişi IŞİD'çi oldukları gerekçesiyle öldürüldü

İstanbul Gaziosmanpaşa ve Adana'da dün akşam iki kişi IŞİD üyesi oldukları gerekçesiyle öldürüldü. Saldırıları PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin düzenlediği ileri sürüldü. Emniyet kaynakları ve yakınları ise, öldürülenlerin IŞİD ile bağlantısının olmadığını, PKK tarafından "sakallı" oldukları için öldürüldüklerini iddia etti.

'e düzenlendi. Saat 21.00'da akşam yemeği yedikleri sırada yüzü maskeli 3 kişi tarafından evi basılarak, çocuklarının gözü önünde silahla vurulduğu belirtilen Türkben, kaldırıldığı Özel Güney Adana Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Saldırıyı aynı saatlerde Gülbahçesi Mahallesi'nde korsan gösteri düzenleyen ve polisin gaz sıkarak dağıttığı gruptaki PKK'lıların düzenlediği iddia edildi. Yakınları, Ethem Türkben'i PKK'lıların öldürdüğünü iddia etti ve Türkben'in IŞİD üyesi olmadığını, sakal bıraktığı için IŞİD'çi denilerek hedef alındığını söyledi.


Adana polisi Türkben'in katil ya da katillerini yakalamak için operasyon başlattı ve çeşitli adreslere baskınlar düzenledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS