İstanbul yılbaşına hazır...

İstanbul yılbaşına hazır...

Yılbaşı için çeşitli noktaları süslenen ve ışıklandırılan İstanbul, yeni yıla "merhaba" demeye hazırlanıyor. Kentteki yılbaşı kutlamalarının yapılacağı önemli noktalardan Nişantaşı, yeni yılı coşkulu şekilde karşılayacak.

Sevgi, barış, hoşgörü ve mutluluk temalarından yola çıkılarak "2014 Sevgi ve Hoşgörü Semti" konseptiyle süslenen Nişantaşı, Türkiye'nin ve dünyanın değişik yerlerinden gelecek misafirlerini ağırlayacak.

Kutlamaların yapılacağı Abdi İpekçi Caddesi boyunca yaklaşık 600 metre uzunluğunda "Sevgi Tüneli" kuruldu, kutlamanın yapılacağı alana da "İstanbul" temalı 15 metre yüksekliğinde yılbaşı ağacı yerleştirildi.

Teşvikiye, Rumeli, Valikonağı, Halaskargazi ve Kurtuluş caddelerini de kapsayan süslemeler, geniş bir alana yayıldı.

Alanında öncü ve sosyal yaşamda kuvvetli isimlerin tasarladığı yılbaşı ağaçları, Nişantaşı'nın önemli noktalarına konuldu. Özel tasarım ağaçlara sponsor olan firmalardan elde edilen gelir, TEMA Vakfı'na bağışlandı.

Nişantaşı, 27 Aralık Cuma akşamından itibaren İstanbulluları ağırlamaya başlayacak.

Abdi İpekçi Caddesi'nde kurulacak sahnede, gece boyunca DJ performansları ve çeşitli şovlar sahnelenecek.

Bağdat Caddesi'nde şov ve müzik dinletisi

Yılbaşına hazırlanan Bağdat Caddesi'nde direklere tak uygulaması yapıldı, 15 ayrı noktaya yılbaşı temalı dev süs heykelleri konuldu.

İstanbullular, Bağdat Caddesi'nde hareketli şovlar ve müzik dinletileriyle yeni yıla "merhaba" diyecek. Kutlamalar kapsamında, 28-31 Aralık tarihlerinde Erenköy, Suadiye, Şaşkınbakkal'da klasik müzik dinletileri ve bando performansları yapılacak.

Kadıköy'de ayrıca Kızıltoprak ve Altıyol Meydanı da süslenip yılbaşına hazırlandı. Bu noktalarda da yılbaşı gecesinde canlı müzik dinletileri yapılacak.

İstiklal Caddesi ışıklandırıldı

Bu yıl herhangi bir kutlama programının yapılmadığı Taksim Meydanı da yılbaşı için ışıklandırıldı. İstiklal Caddesi'nde de Taksim-Tünel arasındaki bölüm, çeşitli renk ve güçlerde ampullerle süslendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS