Hava durumu uyarıları: İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den 3 uyarı

Hava durumunun 6 Aralık'ta nasıl olacağına dair soruya Meteoroloji açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6 Aralık 2017 tarihi veri raporlarını paylaştı, 3 önemli uyarıda bulundu: Kuvvetli yağış uyarısı, yoğun kar yağışı uyarısı ve kuvvetli rüzgar uyarısı. Meteoroloji vatandaşları uyarırken, Türkiye genelinde, 6 Aralık’ta sıcaklık değerlerini resmi web sitesinde paylaştı… İşte o değerler…6 Aralık hava durumu üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 3 önemli uyarıda bulundu. Yağış uyarısı Karadeniz Bölgesi’ne, kar uyarısı Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne ve rüzgar uyarısı ise Ege Bölgesine… Türkiye’nin genelinde sabah-öğle-akşam kar ve yağmur etkisini gösterirken, geceleyin gökyüzü bulutlu olması bekleniliyor. İşte o uyarılar
Meteoroloji’den 6 Aralık yağış uyarısı: Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Meteoroloji’den 6 Aralık kar uyarısı: Yağışların; Bolu, Muş, Bitlis, Şırnak, Van'ın güneyi, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Meteoroloji’den 6 Aralık rüzgar uyarısı: Rüzgarın Güney Ege, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden (ulaşımda aksamalar vb.) yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
İstanbul’a kar ne zaman gelecek sorusunun cevabını Meteoroloji verirken, yoğun kar yağışı beklenmiyor. Kar, yağmurla gelirken, şehrin yüksek yerlerinde etkisini göstermesi tahmin ediliyor. Kar geceleyin etkisini kaybetmesi beklenirken, Perşembe günü bulutlu ve güneşli hava hakim.
Sabah saatlerinde Türkiye’nin genelinde kar ve yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor.
Öğlen saatlerinde İç Anadolu Bölgesi’nde kar etkisini azaltması tahmin edilirken, rüzgar kendisini göstermeye başlıyor.
Akşam saatlerinde kar Türkiye genelinde doğu bölgelerinde gözüküyor.
Gece saatlerinde Türkiye’nin geleninde bulutlu ve güneşli hava hakimken Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar etkisini göstermesi tahmin ediliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS