Son Dakika

İstanbul'a kar yağışı başladı! Hafta sonu İstanbul hava durumu nasıl?

A A

12.02.2021 - 17:47 Son Güncelleme:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul hava durumu tahminleri içerisinde kar yağışı alacak bölgeleri açıkladı. Bu bölgelerden biri de yılın ikinci karını alacak olan İstanbul oldu. Peki, İstanbul’a kar ne zaman yağacak? İşte MGM 5 günlük İstanbul hava durumu tahminleri…

İstanbul'a kar yağışı başladı! Hafta sonu İstanbul hava durumu nasıl?

Cuma gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek İstanbul’da hafta sonu ile birlikte sıcaklıklar eksi derecelere düşecek. Cumartesi günü en düşük hava sıcaklığının eksi 1 derecelere kadar düşeceği il genelinde soğuk hava Pazar ve pazartesi günleri de devam edecek.

İSTANBUL’A KAR GELİYOR! KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

5 günlük İstanbul hava durumu tahminlerine göre il genelinde 14 Şubat 2021 Pazar günü kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığının eksi 1 derece olacağı il genelinde kar yağışı 15 Şubat 2021 Pazartesi günü de devam edecek. Hava sıcaklığı ise pazartesi günü 0 derece dolaylarında olacak.

HAVA SICAKLIĞI 6  İLE 15 DERECE ARASINDA DÜŞECEK

 Balkanlar üzerinden cuma günü gelecek yağışlı sistemin etkisiyle Türkiye'de sıcaklıkların hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde 6 ila 15 derece azalması, pazar günü kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altına girmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, halen mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden cuma günü gelecek yağışlı sistemin etkisiyle sıcaklıkların hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 15 derece) azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer altına inmesi öngörülüyor