Son Dakika

İstanbul'da akşam saatlerinde trafik yoğunluğu

A A

28.10.2021 - 18:15 | Haber Kaynağı: AA

İstanbul'da, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yarım günlük mesainin sona ermesinin ardından hafta sonunu şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşların da etkisiyle trafik yoğunluğu bazı bölgelerde yükseldi.

İstanbul'da akşam saatlerinde trafik yoğunluğu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında uygulanan yarım günlük mesai sonrasında dışarda vakit geçirmek isteyen vatandaşlar ile 3,5 günlük tatili fırsat bilerek şehir dışına çıkmak isteyenler, trafikte yoğunluğa neden oldu.

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu Ankara istikameti Bahçelievler mevkisinde başlayan trafik yoğunluğu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne, TEM Otoyolu Gaziosmanpaşa bölümünde başlayan yoğunluk ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar etkili oluyor.

E-5 Otoyolu Cevizlibağ-Yenibosna arasında trafik artarken, bazı noktalarda araçlar durma noktasına geldi. Ayrıca bazı bağlantı yollarında da trafik yoğunluğu görülüyor.

Beşiktaş'ta Dolmabahçe Caddesi'nde başlayan trafik, Beşiktaş Meydanı'na kadar devam ederken, trafiğin zaman zaman durma noktasına geldiği gözleniyor.

Kağıthane, Beyoğlu ve Şişli'den D-100 kara yolu ile TEM Otoyolu'na bağlantı noktalarında da trafik yoğunluğu artıyor.

TEM bağlantı yolu Haramidere mevkisi ile D-100 kara yolu Büyükçekmece istikametinde yan yolda trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Anadolu Yakası'nda TEM Otoyolu ile D-100 kara yolu ve bazı bağlantı noktalarında akşam saatlerine doğru yoğunluk arttı.

D-100 kara yolu Acıbadem-Bostancı arasında trafik yoğunluğu yaşanıyor. Şile Otoyolu ve TEM Otoyolu'nun bazı bölümlerinde trafiğin yoğunlaştığı görülüyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş yönünde de trafik ağır ilerliyor.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik uygulamasına göre, bir ara yüzde 74'lere kadar çıkan trafik yoğunluğu, saat 17.37 itibarıyla yüzde 57 olarak ölçüldü.