İstanbul'da Atatürk anıldı

İstanbul'da Atatürk anıldı

İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. Kadıköy'de Ata'ya saygı zinciri oluşturuldu. Maltepe'de denizde ''Ata'ya saygı dalışı'' yapıldı. Beşiktaş'ta da binlerce kişi yürüdü.

Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77. yılında istanbul'un dört bir köşesinde anıldı. Saatler 9'u 5 geçeyi gösterdiği anda hayat durdu. 


Sirenlerin çalması ile saygı duruşunda bulunuldu. Trafikte seyir halinde olan bazı sürücüler de Ata'ya saygı için araçlarını durdurdu. Boğaziçi Köprüsü'nde de benzer görüntüler vardı.


Genelkurmay Atatürk'ün vefatının 1. yıldönümü görüntülerini paylaştı


Çocuklardan Atatürk'e şiir


Kadıköy'de 6.5  kilometrelik "Ata'ya saygı zinciri'' oluşturuldu. Tekneler sirenleriyle destek verdi. Paramotorcular da havada bayrak açtı.


Maltepe sahilinde ise denizde anma etkinliği düzenledi. "Ata'ya saygı dalışı" kapsamında dalgıçlar denizden Atatürk'ün gözlerinin yer aldığı tabloyla çıktı. 
Beşiktaş'ta da binlerce kişi Barbaros Bulvarı'nda toplandı. Dev Türk bayrağı ile Dolmabahçe Sarayı'na doğru yürüdü.  


Büyük önder Atatürk Havalimanı'nda da anıldı. İngilizce ve Türkçe anonsları duyan havalimanı personeli ve yolcular saygı duruşunda bulundu.
İstanbul'daki adliye saraylarında da törenler vardı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS