Son Dakika

İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Eylül son dakika Marmara Depremi kaç şiddetinde?

A A

24.09.2020 - 18:46

İstanbul akşamüstü saatlerinde son dakika deprem haberiyle irkildi. Birçok İstanbullu İstanbul'da deprem mi oldu? şeklinde araştırma yapmaktadır. Peki ama 24 Eylül'de meydana gelen Marmara Depremi kaç şiddetinde gerçekleşti? İşte son dakika en son deprem haberleri!

İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Eylül son dakika Marmara Depremi kaç şiddetinde?

AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden İstanbul'da hissedilen deprem ile ilgili açıklamalar peş peşe geldi. Peki ama 24 Eylül'de gerçekleşen Marmara depremi kaç şiddetinde oldu?


İstanbul'da deprem mi oldu?

Marmara Bölgesi’nde meydana gelen ve AFAD tarafından büyüklüğü 4.2 olarak açıklanan deprem, İstanbul'da da hissedildi. İstanbul Valiliği, deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluğun bildirilmediğini kaydetti. Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Bu deprem öncü değil ancak uyarıcı" dedi. 
 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre Marmara Denizi açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 6.8 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtilen deprem, İstanbul'da da yoğun bir şekilde hissedildi. 

 

Depreme ilişkin olarak İstanbul Valiliği'nden de bir açıklama geldi. Valiliğin açıklamasında, deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluğun şu ana kadar kendilerine bildirilmediği kaydedildi:

"Saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul'da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir."