Son Dakika

İstanbul'da DHKP-C'ye yönelik operasyon

A A

04.05.2016 - 18:03 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekipleri, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik 7 ilçede 8 adrese eşzamanlı baskın düzenledi. 2 şüpheli gözaltına alınırken, 27 molotof kokteyli, 16 yelek ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

İstanbul'da DHKP-C'ye yönelik operasyon

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, gelen bir ihbar doğrultusunda, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik çalışma başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gerekli izinleri alan TEM ekipleri yaklaşık 2 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı.

Polis ekipleri, çalışmalarını tamamlayarak, saat 13.30 sıralarında Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Eyüp, Kağıthane ve Küçükçekmece ilçelerinde bulunan 8 adrese eşzamanlı baskın düzenledi. Operasyona Çevik Kuvvet ve Özel Harekat ekipleri katılırken, polis helikopteri de havadan destek verdi.

Önceden belirlenen adreslere giren TEM Özel Tim ekipleri 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Aralarında 3 derneğin de bulunduğu adreslerde arama yapan TEM ekipleri, 27 molotof kokteyli, üzerinde 'Halk Cephesi' yazan 16 yelek, çok sayıda yazılı örgütsel doküman ile bir miktar içeriği henüz belirlenemeyen toz madde ele geçirdi.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Şüphelilerin Emniyet'teki işlemleri devam ediyor.