Kar İstanbul'da ne kadar devam edecek?

Kar İstanbul'da ne kadar devam edecek?

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini azaltacağı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, gece yarısından sonra yer yer tipi şeklinde yağan kar, özellikle Anadolu yakası ve Boğaz çevresinde etkili oldu.

Karla mücadele ekipleri kar kürüme ve tuzlama çalışmalarını sabaha kadar sürdürdü. Gece yarısından sonra sıcaklık bölgesel olarak -2 dereceye kadar düştü. Yollarda meydana gelen buzlanma ekiplerin müdahalesiyle giderildi.

Kentte saat 22.00 ile 07.00 arasında 9 yaralanmalı, 37 hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Büyükşehir Belediyesi 3 bin 320 personel ve 933 araçla karla mücadele çalışmaları sürdürüyor.

Çalışmalarda, 5 bin 737 ton tuz, 68 ton solüsyon kullanılırken, 526 kimsesiz vatandaşa da barınma imkanı sağlandı.


KAR ULAŞIMI VURDU

Kar İstanbul'da hava ve deniz ulaşımını aksatmaya devam ediyor. THY 81 uçuşunu daha iptal etti. İDO'da da sefer iptalleri var.

THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bugün Atatürk Havalimanı'ndan Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Adana, Kayseri, Erzurum, Antalya, Denizli, Batman, Diyarbakır, Mardin, Antalya, Nevşehir, Adıyaman, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep ile Van'a, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise Trabzon, Gaziantep, Ankara ve Kars'a bazı karşılıklı seferler yapılamayacak.

Ayrıca, Ankara Esenboğa Havalimanı ile Şırnak, Van, Gaziantep, Diyarbakır ve Kars'a yapılacak bazı seferler de iptal edildi.


Dış hatlarda da Atatürk Havalimanı'ndan Piriştine, Donetsk, Tiflis, Saraybosna, Belgrad, Nürnberg, Bakü, Budapeşte, Stuttgart, Musul, Tebriz, Venedik ile Trablus'a planlanan bazı karşılıklı seferler de olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacak.


Onur Havayolları'nın Diyarbakır, Atlas Jet Havayolları'nın ise 3 İstanbul - Antalya seferi de yapılamadı.

İstanbul Deniz Otobüsü işletmesi de bazı seferleri yapamadı. Bu sabah yapılması planlanan Bandırma - Yenikapı - Bostanci deniz otobüsü seferi ile Yalova - Pendik ve Pendik - Yalova ferry cat tipi hızlı feribot seferleri de iptal edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS