Son Dakika

İstanbul’da özel araçla trafiğe çıkmak yasak mı, kaça kadar? İstanbul Valiliği'nden özel araç açıklaması!

A A

25.01.2022 - 10:33

İstanbul'da bugün özel araçla trafiğe çıkmak yasak mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili olarak İstanbul Valiliği tarafından gerekli açıklama yapıldı. Peki, İstanbul’da özel araçlar trafiğe çıkmak yasak mı, kaça kadar? İşte detaylar..

İstanbul’da özel araçla trafiğe çıkmak yasak mı, kaça kadar? İstanbul Valiliği'nden özel araç açıklaması!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da kar yağışının bugün de aralıklarla devam edeceğini duyurdu ve turuncu uyarıda bulundu. İstanbul'da etkili olan kar yağışı dün akşam saatlerinde önce Avrupa Yakasını akşam ilerleyen saatlerde ise Anadolu Yakasını vurdu. Etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliği'nden özel araçların trafiğe çıkışıyla ilgili açıklama geldi.

İSTANBUL’DA ÖZEL ARAÇ YASAĞI KAÇA KADAR?

İstanbul Valiliği, bugün saat 13.00'e kadar toplu taşıma ve görevli araçların dışındaki özel araçların trafiğe çıkmasını yasakladı. Alınan karar üzerine polis ekipleri köprüler ve Avrasya'da çift yönlü kontrol noktası oluşturarak özel araçlara izin vermedi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir.

Bu nedenle;

1- Bugün saat 13:00'e kadar toplu taşıma ve görevli araçların dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsade edilmeyecektir.

2- Anadolu ve Trakya istikametinden şehrimize araç giriş kısıtlaması devam edecektir. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir. Göstereceğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.