İstanbul'da şafak operasyonu

İstanbul'da şafak operasyonu

Fatih, Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasından sabahın ilk saatlerinde hareket eden Mali Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri, daha önceden belirlenen bir çok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyona Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Özel Harekat polisleri de destek verdi. Bakırköy, Osmaniye Mahallesi, Sığırtmaç Caddesi'nde bulunan lüks bir siteye giren polis ekipleri içeride incelemelerde bulunurken başka bir ekip de Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'nde bulunan bir rezidanstaki iki daireye operasyon düzenledi. Operasyonun içeriği hakkında bilgi verilmezken, incelemeler devam ediyor.


Gözatına alınan kişi rahatsızlanınca ambulansla hastaneye götürüldü


Bu arada, Osmaniye Mahallesi, Sığırtmaç Caddesi'nde bulunan lüks bir sitedeki incelemenin ardından gözaltına alınan bir kişi rahatsızlanınca adrese ambulans çağırıldı. Gözaltına alınan kişi eli kelepçeli olarak ambulans aracına bindirilerek hastaneye götürüldü. Rezidanstaki incelemeler sırasında da bir kişi gözaltına alındı.


Sağlık kontrolünden geçirildiler


Gözaltına alınan bazı şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınan bir şüphelinin koltuk değnekleriyle hastaneye getirildiği görüldü. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.


76 kişi hakkında yakalama kararı 


Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yürüttüğü operasyon kapsamında "Vergi Usul Kanuna Muhalefet" ve "suç örgütü kurmak" suçlarını işlediği iddia edilen 76 şüpheli hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkartıldı.  


100 adrese operasyon


Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasından sabahın ilk saatlerinde topluca hareket eden polis ekipleri, daha önceden belirlenen yaklaşık 100 ev ve işyerine eş zamanlı operasyon düzenledi.  İş adamları ve döviz bürosu sahipleri Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Özel Harekat Polisleri'nin de destek verdiği operasyon kapsamında, döviz bürosu sahipleri ve çalışanları, iş adamlarının bulunduğu toplam 52 şüpheli gözaltına alındı.  


Gümrük memurları göz yummuş


Mali polis operasyonda, devleti milyonlarca liralık zarara uğratan şebekenin sahte evraklarla yaptığı vurguna göz yumduğu iddiasıyla 5 gümrük memurunu da gözaltına aldı. Polis ekipleri adreslerinde olmayan ve yurtdışında bulunan yaklaşık 24 şüpheliyi ise aramaya devam ediyor. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından, Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.  Şüphelilerin, yurt dışından getirdikleri tekstil ürünlerini gümrükte sahte evrak düzenleyerek iç piyasaya sundukları, vergi kaçakçılığı yaparak devleti zarara uğrattıkları iddia edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS