İstanbul'da terör operasyonu

İstanbul'da terör operasyonu
(Fotoğraf temsilidir)

Terör örgütü PKK'nın bastığı sahte paraları piyasaya süren 2 şüpheli İstanbul'da gözaltına alındı. Terör örgütü MLKP'ye yönelik düzenlenen bir operasyonda ise gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Polis, sahte paraları piyasaya sürdüğü iddia edilen 2 şüpheliyi Ataşehir'de bir alışveriş merkezine girerken durdurmak istedi, polisin dur ihtarına uymayan şüpheliler kısa süreli kovalamacanın ardından yakalandı. 


Şüphelilerin üstleri arandı, ikisinden de sahte dolarlar çıktı. Şüphelilerin paraları piyasaya sürerek terör örgütüne finansal destek sağladığı iddia ediliyor. 


Polis, paranın basıldığı yeri ve 2 şüphelinin de irtibatlı olduğu kişileri belirlemek için çalışma başlattı. Polisin hedefinde terör örgütü MLKP de vardı. 


16 Ocak'ta düzenlenen bir operasyonda 3 şüphelinin yakalandığı şüphelilerden 2'sinin tutuklandığı öğrenildi. Şüphelilerden birinin bayrampaşa'daki bir dernek binasına yönelik bombalı saldırının faili olduğu tespit edildi. Örgütün hücre evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve patlayıcı madde ele geçirildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS