İstanbul'da zayıflama ilacı operasyonu

İstanbul'da zayıflama ilacı operasyonu

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Başakşehir'de bulunan lüks bir dairede kilo aldırıcı ve zayıflatıcı ilaç üretip internet siteleri üzerinden satışını yaptığı öne sürülen bir kadını gözaltına aldı.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zayıflatma ilaçları sebebiyle meydana gelen ölümlerle ilgili olarak çalışma başlattı. Polis ekipleri yaptığı çalışma kapsamında kilo aldırıcı ve verdirici ilaçların internet siteleri üzerinden kolaylıkla alınıp satılabildiğini belirleyerek operasyon kararı aldı.
 
Lüks dairede zayıflama ve şişmanlama ilacı üretiyor

Başakşehir'de bulunan lüks bir sitedeki daireyi tespit eden ekipler, baskın düzenledi. Evde yapılan aramalarda 1503 kutu içerisinde kilo aldırıcı ve zayıflatıcı olarak belirtilen yaklaşık 500 kilo toz ilaç, toz ilaç koymaya yarayan 20 plastik şişe, çeşitli markalara ait  1450 boş karton ilaç kutusu, etiket ısıtma makinası, etiket yapıştırma aparatı ve çok sayıda etiket ele geçirildi.
 
"Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda ve ilaçların ticareti" işlem yapılacak

Zayfılama ilaçlarını internetten satan şüpheli Ayşe A.(37) hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla hakkında 'Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na göre' ve 'Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda ve ilaçların ticareti' ile ilgili olarak işlem başlatıldı. Ayşe A.'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor. 
İnternette 85 liraya satılıyor

Emniyet yetkilileri, Ayşe A.'nın Romanya üzerinden protein tozu ve çeşitli bitkilerin kürlerini getirdikten sonra, lüks dairede ilaç üretimi yapıp çeşitli internet siteleri üzerinden minimum 85 liradan sattığını tespit ettiklerini belirtti.
 
Operasyon polis kamerasında

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyon polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis ekiplerin daireye girmesiyle başlayan görüntülerde, dairenin her odasında kutularca zayıflama ilacı bulduğu görüldü. Ekiplerin evde yaptığı aramalarda boş ilaç kutuları ve karton kutular ele geçirilmesi görüntülendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS