İstanbul'daki saldırıya Rusya'dan tepki ve başsağlığı

İstanbul'daki saldırıya Rusya'dan tepki ve başsağlığı

İstanbul'daki saldırıya Rusya'dan tepki ve başsağlığı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından Rusya ve Almanya'dan başsağlığı ve Türkiye'ye destek mesajı geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı sonrası Rusya'dan teröre tepki ve Türkiye'ye başsağlığı mesajları geldi.

Rusya Devlet Duması Uluslararası Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Puşkov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Tüm dünyadaki terör saldırılarının kurbanları suçsuz insanlardır. Rusya'dan, İstanbul, Brüksel ve Paris'i anlıyoruz. Başımızı eğiyoruz. Başsağlığı diliyoruz. Unutmuyoruz."

Mehmet Metiner'in tweetine tepki

ABD'den Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya kınama

Merkel: “Teröre karşı Türk halkının yanındayız"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün akşam saatlerinde meydana gelen terör saldırısını kınadı. Brüksel'de açıklama yapan Merkel, alçak saldırının kendisini derinden etkilediğini söyledi.

Merkel, "Bu akşamki saldırıyı kimin ve hangi amaçla yaptığını henüz bilmiyoruz. Spekülasyon yapmak da istemiyorum. Ancak en derin duygularım hayatını kaybedenler ve aileleriyle birlikte. Buradan tüm Türk halkına, teröre karşı birlik olduğumuzu ve birbirimize destek olacağımızı ifade etmek istiyorum" diye konuştu.