İstanbul'un göbeğinde 4 gündür karanlıkta yaşıyorlar

İstanbul'un göbeğinde 4 gündür karanlıkta yaşıyorlar

4 gündür elektrik kesintisi yaşayan İstanbul Esenyurt'taki Mehterçeşme Mahallesi sakinleri BEDAŞ'ı protesto etmek için yolu trafiğe kapattı.

Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar 4 gündür elektriklerinin olmadığı iddiasıyla Ufuk Caddesi'nde toplanarak yolu trafiğe kapattı. 'Mehterçeşme uyuma mahallene sahip çık' ve 'BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma' şeklinde slogan atan vatandaşlar yetkililerden 4 gündür yardım beklediklerini öne sürdü.
 
Çocuklarımız başka akrabalarımızda yaşıyor

Çocukları ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarının yanına gönderdiklerini ifade eden, Sertan Deniz "Elektrik kesintisiyle ilgili kaymakamlığa, belediyeye, muhtarlığa, BEDAŞ'a dilekçe verdim. Mahallede görevli bir teknisyen arkadaş var. Bize sadece o yardımcı oluyor. O da bu sokağın elektriğini alıyor diğer sokağa veriyor. Herkes çocuklarını ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarına gönderdi. Kombiler çalışmıyor, ısınamıyoruz" dedi.
 
Hasta babama bir şey olmasından korkuyorum

Babasının KOAH hastası olduğunu belirten mahalle sakini Miraç Bülbül, "4 gündür mahallemizde elektrik yok. Elim yüreğimde, her an bir şey olacak diye çok korkuyoruz. Sürekli arıza telefonunu arıyoruz ulaşamıyoruz veya sürekli 'şu saatte gelecek, bu saatte gelecek', 'Trafo patladı, kablolarda sorun var' gibi şeyler söyleniyor bize telefonda" diye konuştu.
 
Okuldan gelince ders çalışamıyoruz, ısınamıyoruz

Bir öğrenci de, 4 gün boyunca sabahtan akşama kadar elektriksiz yaşadıklarını ifade ederek, "Okuldan sonra eve geliyoruz elektrik yok bu yüzden ders çalışamıyoruz. Sabahtan beri sesimi duyurmak için bağırıyorum kimse inmiyor.  Evde ısınamıyoruz, ders çalışamıyoruz kimse bizi ciddiye almıyor" şeklinde konuştu. Yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan grup bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı. Grup açıklama yaptığı sırada BEDAŞ ekiplerini mahallede çalışma yaptıkları gözlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS