İstifaya ilk tepki CHP'den

İstifaya ilk tepki CHP'den

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bakanların istifasına ilişkin "İstifalar biraz gecikmiş" dedi.

Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'de düzenlenen İsmet İnönü'yü anma töreninden ayrılırken gazetecilerin bakanların istifasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "İstifalar biraz gecikmiş" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programına programa katılmak için, Ankara'dan İstanbul'a geldi.

Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle Saat 20.05'te Atatürk Havalimanı'na gelen Kılıçdaroğlu'nu VIP kapısında partililer karşıladı.


Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Bayraktar delikanlı gibi davrandı"

Gazetecilerin, istifalar ve Erdoğan Bayraktar'ın açıklamaları ile ilgili soruya "Sayın Erdoğan Bayrtaktar delikanlı gibi davrandı. İnandığını şeyleri söyledi. 'Başbakan'ın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa, yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsa, önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır dedi. Bir Karadenizli, delikanlı gibi davrandı" dedi.  


2 Dalga operasyonu ile ilgili soruya ise Kılıçdaroğlu "Yolsuzluk nerede yapılırsa üzerine kararlıklıkla gidilmesi lazım. Bu ülkede 76 Milyon yurttaşın bu devlette hskkı vardır payı vardır. herkes vergi veriyor bu ülkeye. Dolayısıyla yolsuzluklara karşı bütün yurttaşların duyarlı olması lazım. Varsa bir yerde yolsuzluk onu üzeri,ne devletin yetkili orgalarını kararlılıkla gitmesi gerekir. hükümetinde yapması gereken bu işin önünü açmaktır" şeklinde cevap verdi.

Muharrem İnce : "Yetmez ama evet"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifası ile ilgili olarak Twitter hesabında açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce,  "İlk istifa haberi geldi. Yetmez ama evet" yorumunda bulundu. Ardından gelen Bakan Muharrem Güler'in istifa etmesi üzerine "Nihayet varan 2 ! Sıra kimde?" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS