İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda ölenlerin kimliği belli oldu

İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda ölenlerin kimliği belli oldu

İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 4 kişiden 3'ü nün İsrail 1'i nin de İranlı olduğu belirlendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'ndaki terör saldırısında yaralananlardan 24'ünün yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Ölenlerin isimleri, ülkeleri ve yaşları şöyle: Simha Siman Demri (60) Yonathan Suher (40), Avraham Godman (70) (İsrail) Ali Reza Razmhah (31) (İran). 


Bu arada Beyaz Saray, saldırıda yaşamını yitirenlerden iki İsrailli'nin, aynı zamanda ABD vatandaşı olduklarını açıkladı. 


İsrail'e gönderildi


Saldırıda yaralanan İsrail uyruklu 3 kişi, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınarak, ambulanslarla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne getirildi. Yaralılar, alanda bekleyen özel bir uçağa alındı. Uçak, daha sonra İsrail'e hareket etti.


İstiklal Caddesi'nde patlama


İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'ndaki terör saldırısında yaralananlardan 24'ünün yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.


Bu arada canlı bomba saldırısında yaralanan ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 16 yaralıdan 3 kişi kendi istekleriyle ambulansla farklı hastanelere sevk edildi. 1 kişi ise taburcu oldu.


Sevk edilen yaralılardan bir kişinin adının Abraham Ramhi olduğu öğrenildi. Hastanedeki yaralıları ziyarete gelen Vali Vasip Şahin hastane çıkışında basın mensuplarına bilgi verdi. Şahin 4 kişinin durumunun ağır olduğunu söyledi.


Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Vali Şahin, canıl bombanın kendini patlatması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 39 kişinin de yaralandığını söyledi. Hastaneye kaldırılan 39 yaralıdan 9'unun taburcu edildiğini ifade eden Şahin, 30 kişinin ise tedavilerinin devam ettiğini belirtti. 7 yaralının durumunun ağır olduğunu aktaran Vali Şahin, yaralılardan 24'ünün ise yabancı uyruklu olduğunu söyledi.


Küçük Asya yoğun bakımda


Saldırının en küçük kurbanı 2,5 yaşındaki Asya ile ilgili bilgi veren Vali Şahin, "Ameliyatı yapıldı, yoğun bakımda tutuluyor. Gerekli tedavilerinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını diliyoruz" dedi.


"O uyarıyla  bu olay arasında bağlantı yok"


Türkiye'deki dış temsilciliklerin hafta içi yaptığı uyarılarla ilgili başka bir soru üzerine ise Vali Şahin, şu cevabı verdi: "O uyarıyla, istihbaratla, bugün gerçekleşen olay arasında doğrudan bir bağlantı yok. Dolayısıyla oradaki açıklama, o olayla, olgu ile ilgiliydi. Bu konunun olayla ilgilisi olmadığını şimdilik düşünüyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS