İstiklal saldırısında yaralanan Küçük Asya yoğun bakımda

İstiklal saldırısında yaralanan Küçük Asya yoğun bakımda

İstiklal Caddesi'nde dün patlayan bombanın yaralıları arasında 2.5 yaşındaki Asya da var. Ailesiyle birlikte Adana'dan geldiği İstanbul'da saldırıya yakalanan Asya ameliyat edildi, yoğun bakımda. Patlamanın ardından dün fotoğraf karelerine yansıyan Asya'nın puseti terörün kanlı yüzünü gözler önüne serdi. Bebek arabasının hemen yanında iki cansız güvercinin de yerde yattığı fotoğraf karesi hafızalara kazındı.

İstiklal Caddesi'nde dün gerçekleştirilen terör saldırısına Adana’dan gelen bir aile de yakalandı. Saldırıda yaralanan baba Turgut B. Cerrahpaşa Hastanesi’ne sevk edilirken, eşi Çilem, 2.5 yaşındaki kızı Asya ve 7 yaşındaki ablası Elçim, Şişli Eftal Hastanesi’nde tedavi altına alındı.


Görgü tanığı o anları ağlayarak anlattı


Küçük Asya yoğun bakımda


Ameliyat edilen Asya’nın durumuna ilişkin bilgi veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Ameliyatı yapıldı, yoğun bakımda tutuluyor. Gerekli tedavilerinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını diliyoruz” dedi.


İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı


Asya'nın 7 yaşındaki ablası Elçin ile annesi Çilem B'nin sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. Asya'nın yakınlarının hastane önündeki endişeli bekleyişi sürüyor.


O fotoğraf hafızalara kazındı


Ayağı kırılan Turgut B.’nin, kendine gelir gelmez kızı Asya’yı sorduğu ve gözyaşlarını tutamadığı belirtildi. Patlamadan hemen sonra fotoğraflara yansıyan boş bebek arabası ile hemen yanı başındaki iki ölü güvercin herkesin dikkatini çekmişti. O pusetin minik Asya’ya ait olduğu anlaşıldı.Öte yandan DHA'nın haberine göre, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 16 yaralıdan 3 kişi kendi istekleriyle ambulansla farklı hastanelere sevk edildi, 1 kişi ise taburcu oldu. Sevk edilen yaralılardan bir kişinin adının Abraham Ramhi olduğu öğrenildi. Hastanedeki yaralıları ziyarete gelen Vali Vasip Şahin hastane çıkışında basın mensuplarına bilgi verdi. Şahin 4 kişinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS