İsviçre'den vatandaşlarına Türkiye uyarısı

İsviçre'den vatandaşlarına Türkiye uyarısı

İsviçre Federal Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bir bildiriyle yurt dışına gidecek olan vatandaşlarını uyardı. Bakanlığın riskli ülkeler listesinde Fransa ve Türkiye de var.

İsviçre Federal Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bir bildiriyle yurt dışına gidecek olan vatandaşlarına şu uyarıda bulundu:


"Son günlerde yaşanan terör saldırıları dikkate alındığında Mısır, Macaristan , Fransa ve Türkiye olmak üzere bu ülkelere gidilmesi risklidir. Büyük şehirler yerine daha küçük şehirlere gidilmesi vatandaşlarımızın geleceği için çok önemlidir."


Bu arada İsviçre'nin en büyük tur operatörlerinden olan Kuoni ve Hotel plan firmalarının basın sözcüleri de İsviçreli'lere terör saldırları yaşanan bölgelerden uzak durma çağrısında bulundu.


Kuoni tur acentası basın sözcüsü Maecel Schlatter, "Turistlerimizin seyahat bölgeleri değişti ve bizde bunun değişmesi için gerekli uyarılarımızı yapıyoruz son olarak İstanbul'da yaşanan terör saldırısı İsviçre turizmini büyük ölçüde etkiledi, bu yüzden de Türkiye ve İstanbul seyahatleri için büyük iptaller oldu" dedi.


Öte yandan sigorta şirketleri de başta Türkiye olmak üzere Mısır, Fransa ve Polonya'ya gidecek olan turistler için gerekli olan sigortayı yapmayacaklarını açıkladılar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS