İşyerinizde kedi beslerseniz, ruhsatınız iptal olabilir

İşyerinizde kedi beslerseniz, ruhsatınız iptal olabilir

Bolu'da ruhsat iptaline bir kedi sebep oldu. Bolu'da Olcay Özkök'ün işlettiği internet kafede beslediği sokak kedileri, ruhsat iptal ve işyeri kapatma nedeni olarak gösterildi.

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dün Cumhuriyet Caddesi'ndeki internet kafede denetim yaptı. Denetim sonucunda mevzuata aykırı 3 eksiklik tespit edildi. Zabıta memurları Mustafa Çeşme ve Sabahattin Usta imzasıyla işyeri sahibi Olcay Özkök'e tebliğ edilen belgede, 'İşyerinde evcil hayvan (kedi) bulunmaması gerekir. İşyerinde ayrı bir bölümde playstation oyun ve aletlerinin bulunduğu, bunların ruhsat faaliyet konusunda belirtilmediğinden kaldırılması veya ruhsat faaliyet konusuna eklenmesi gerekir. Tavandaki sıva kabardığından tamir edilmesi gerekir' yazıldı. Söz konusu eksikliklerin giderilmesi için Olcay Özkök'e 15 gün süre verilirken, bu sürede gereği yapılmadığı taktirde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatının iptal edilerek işyerinin kapatılacağı bildirildi.


Her şekilde uyuyan sevimli kediler


Sosyal medya kedisever imamı konuşuyor


Kediler evde yalnızken ne yaparlar?


Olcay Özkök, evcil hayvanların işyerinden kaldırılması yönündeki maddeye tepki gösterdi. İşyerinde evcil hayvan beslemenin ruhsat iptal nedeni gösterilmesine anlam veremediğini belirten Özkök, şöyle konuştu:


"15 yıldır bu işi yapıyorum ve 15 yıldır işyerimde sokak kedilerini besliyorum. Hayvalar soğuk günlerde içeriye giriyor, karınlarını doyuruyor ve ısınıyor. Sayıları bazen 2-3, bazen 6-7 oluyor. Ben belediyeden işyerimin karşısındaki alana kedi barınak evi konulmasını talep ettim ama yapılmadı. Şimdi bu suçmuş gibi 15 yıldır beslediğim sokak kedilerini 15 gün içinde işyerimden kaldırmazsam, ruhsatımın alınacağı tebliğ ediliyor. Ben böyle bir saçmalık hayatımda ilk defa görüyorum. Bunlar sokak hayvanı ve kimseye zararı yok. Maddi olarak da bu hayvanların üzerinden bir şey kazanmıyorum. Kendi cebimden maddi imkanlarım el verdikçe mama alıyorum. 15 yıldır denetlenirim zabıta tarafından, ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Bugüne kadar hiçbir müşterimden de bir şikayet almadım."


Olcay Özkök, diğer 2 eksikliği yerine getireceğini, ancak kedileri işyerinden çıkarmayı düşünmediğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS