İthal edilen yapay vajinaya beraat

İthal edilen yapay vajinaya beraat

Yurt dışından pazarlamak için getirdikleri yapay vajinaların, internet sitesinde tanıtımını yapıp sattıkları için, “Müstehcen görüntü yayınlamak” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan E.Ş. ve K.P. beraat etti.

Hürriyet'in haberine göre şirket yetkilisi olan E.Ş., 2013 yılında yurt dışından resmi yollarla ithal ettiği yapay vajinaları ve seks ürünlerini, pazarlamak amacıyla, K.P.’nin sahibi olduğu internet sitesinde yayınlattı. Bir süre sonra, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın ihbarı üzerine, Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.


Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın ihbarı üzerine, kurduğu şirket üzerinden yurt dışından seks ürünleri ithal eden E.Ş.’nin, ürünlerin reklamını K.P.’nin sahibi olduğu bir internet sitesinde yaptırdığının sabit olduğu belirterek, her iki sanığın da, “müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlamak” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılmaları istendi.


Anadolu Adalet Sarayı Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada sanıklar E.Ş. ve K.P. , bu ürünleri resmi yollarla ithal ettiklerini, sitede satış fiyatını da yazarak reklam yaptıklarını ve sitelerinde 18 yaş altına yasak uyarısının bulunduğuna da dikkat çektiler.


Hastalık bulunca renk değiştiren prezervatif


"Cinsel haz uyandırmak için bir sunum bulunmamış"


Mahkeme Hakimi, yapılan yargılama sonucunda, ceza kanununda müstehcen ürünlerden bahsedilmesine karşın bunların tanımının yapılmadığını, müstehcenlik konusunda bilirkişilik kurumuna başvurulmakta ise de, salt bu konuda uzmanlaşmış bir bilirkişi bulunmadığını, bu nedenle davaya konu olan yapay vajina ile ilgili kendisinin genel yaşam bilgisi çerçevesinde değerlendirmesi gerektiğini, olayda, sanıkların resmi yollarla ithal ettikleri ve faturalarını da sundukları ürünleri sattıklarını, şirketlerinin de bu işin distribütörü olduğunun anlaşıldığını, internet sitesinde 18 yaş üstü uyarısı bulunduğunu, ürünlerin, sitede cinsel haz uyandırmak üzere sunulduğuna dair bir sunum bulunmayıp, tanıtım ve fiyat bilgisi amaçlı olduğunu da belirterek, sanıkların beraatine karar verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS