İYİ Parti'de istifa bilmecesi

İYİ Parti'de istifa bilmecesi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Fatih Mehmet Şeker'in partisinden istifa ettiği iddia edilirken, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ise, "Milletvekili arkadaşımızla görüştüm, herhangi bir istifa söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

 

CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, Fatih Mehmet Şeker, milletvekilleri grubundan herkese "Allah'a ısmarladık." diyerek ayrıldı. Şeker istifasıyla ilgili başka bir açıklama yapmadı.

İstifa haberini doğrulayan parti kurmayları istifa dilekçesinin henüz partiye ulaşmadığını söyledi.

CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, Meral Akşener de "biz kendisini ilkeli biri olarak biliyoruz. Hiç bir gerekçe göstermeden istifa ediyorsa, sadece partiden değil milletvekiliğinden de istifa etmeli." değerlendirmesini yaptı.

Bir süre genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Fatih Mehmet Şeker, İYİ Parti'nin olağanüstü kurultayında GİK listesine girememişti.

Koray Aydın yalanladı

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, istifa ettiği iddia edilen Fatih Mahmet Şeker ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrasında Yeniçağ'a değerlendirmelerde bulunan Aydın, "Arkadaşımızın istifası söz konusu değildir. Yanlış anlaşılma üzerine bu haberler çıkmıştır. Milletvekilimiz bizimle beraberdir" ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS