İzmir Adliyesine saldıran teröristin ailesi cenazeyi taşıyacak araç bulamadı

İzmir Adliyesine saldıran teröristin ailesi cenazeyi taşıyacak araç bulamadı

İzmir Adliyesi'ne bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyerek polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can'ı öldüren teröristlerden E.Y.'nin cenazesin almak için ailesi İzmir'e geldi. Aile, cenazeyi götürecek araç temin etmek için başvurduğu her yerden "hayır" cevabı aldı.

İzmir Adliyesi'ne saldırı düzenleyen teröristlerden E.Y.'nin annesi ve babası, cenazesini almak üzere İzmir'e geldi ancak cenazeyi götürecek araç bulamadı.


4 yıldır haber alamadıkları öğrenildi


Muğla'da yaşadıkları öğrenilen çift, cesedi teşhis ettikten sonra ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet'e götürüldü. Oğullarından 4 yıldır haber alamadıklarını söyledikleri belirtilen anne ve baba, cenazeyi almak istedi.


İzmir Adliyesi'ne terör saldırısında 5 gözaltı daha


Cenazeyi götürmeleri için araç veren olmadı


Ancak aileye, İzmir Büyükşehir Belediyesi dahil, kentte cenaze hizmeti sunan hiçbir firma tarafından araç verilmedi.


Şehit olan polis Fethi Sekin'in son anlarını anlattı


İstanbul'dan yakınlarını çağırdılar


Bunun üzerine aile, İstanbul'da yaşayan yakınlarına haber verip, bir araçla İzmir'e gelmelerini istedi. Ailenin cenazeyi almak için İstanbul'daki yakınlarının gelmesini bekledikleri öğrenildi.


Ağrı'nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 25 yaşındaki terörist E.Y.'nin hangi kentte toprağa verileceği öğrenilemedi.


Bayraklı İlçesi'ndeki İzmir Adliyesi'nde geçen 5 Ocak'ta meydana gelen saldırıda, adliye otoparkına giremeyen teröristler, bomba yüklü otomobili patlatıp, ardından polis memuru Fethi Sekin'le çatışmaya girdi. Bir teröristi vurduktan sonra mermisi bitinceye kadar çatışan Sekin, diğer terörist tarafından şehit edildi.


İzmir 12'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görevli mübaşir Musa Can ise, silah sesleri üzerine camdan dışarı bakarken, çatışma sırasında vurularak şehit oldu.


Saldırıyı düzenleyen 2 terörist olay yerinde vurularak öldürüldü.


Teröristlerden M.Ç.'nin cesedi, daha önce Muğla'dan gelen babası A.Ç. ve bir yakını tarafından İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketi Kahramanmaraş'a götürülüp, bu kentte toprağa verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS