İzmir'de Kordon ve Pasaport'a tek tip düzenlemesi

İzmir'de Kordon ve Pasaport'a tek tip düzenlemesi

İzmir'in eğlence hayatının kalbinin attığı Kordon ve Pasaport'a sıkı yönetim geliyor. Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı yeni yönetmelik ile işletmeler artık tek tip masa ve sandalye, gölgelik, çiçeklik kullanacak. Düzenlemenin gerekçesi ise, yayaları ve çevrede oturanlara rahatsızlık veriliyor olması.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kordon ve Pasaport için hazırlanan yönetmeliği revize ediyor. Pazartesi günü Meclis'e sunulacak yeni yönetmelikte kent estetiğiyle birlikte yayaların ve bölgedeki apartman sakinlerinin hakları da öne çıkarılacak.


Masa operasyonu bu kez İzmir'de!


Büyükşehir Belediyesi, Kordon ve Pasaport'daki işletmeler için geçmiş yıllarda yaşama geçirdiği yönetmeliği, güncel ihtiyaçlar ve kent estetiğini geliştirecek düzenlemeler çerçevesinde revize etmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda hazırlanan yeni yönetmelik, Pazartesi günü yapılacak Mart ayının ilk olağan meclis toplantısı gündeminde yer alacak.


İzmir'de masa operasyonu!


Beyoğlu esnafı yine protestoda


Yönetmelikte yapılacak revizyon ile yayalara ve bu bölgelerdeki apartman sakinlerine daha rahat kullanım imkanı sağlanırken, kent estetiğinin dikkat çekici hale getirilmesi ve belirlenen standartlar ile Kordon ve Pasaport'ta belirli bir karakter yaratılması hedefleniyor.


Mevcut Kordon yönetmeliği 2000'li yıllarda hazırlanmış ve 2008 yılında revize edilmişti. Pasaport Yönetmeliği ise 2014 yılında onaylanmıştı. Geçen zaman içinde değişen konfor koşulları ve kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten bir anlayış ile yenilenen yönetmelikler, Kordon'un estetik görünümünü geliştirici ve bu bölgede yaşayanların rahatsız oldukları konularda iyileştirmeler getiren kullanım özellikleri içeriyor.


Yönetmelikle işletmelerin yayaları ve apartmanlarda oturanları rahatsız etmesinin önüne geçilecek. Masa, sandalye, gölgelik, çiçeklikler kullanıcıların konfor ve iklim koşullarını gözeterek tek tip olarak tasarlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS