İzmir'de linç edilerek öldürülen Kaçeroğlu davasına devam edildi

İzmir'de linç edilerek öldürülen Kaçeroğlu davasına devam edildi

İzmir'deki Kobani eylemleri sırasında silahla vurulup yaralanan, ardından düştüğü yerde linç edilen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden HDP'li 38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu'nun öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi.

İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 3'üncü duruşmaya "kasten adam öldürme" suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan sanıklar Murat ., Suat D., Kubilay A. ve Reşit A. katılmadı. 


Duruşmaya tarafların avukatları ile Ekrem Kaçeroğlu'nun ailesi geldi. 


Duruşma sırasında Kaçeroğlu ailesinin avukatları ile mahkeme başkanı arasından sık sık tartışma yaşandı. Duruşmayı HDP İzmir milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Müslüm Doğan da izledi. 


Ara karar veren mahkeme başkanı duruşmayı Ocak ayına ertelendi. 


38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu, kobani eylemleri sırasında polis tarafından açıldığı iddia edilen ateş sonucu yaralanmış,  kanlar içinde yerde yatarken de mahalleden bir grup tarafından linç edilmişti. O linç sırasında oğlunun üzerine kapanarak onu saldırılardan korumaya çalışan babası Bedrettin Kaçeroğlu ise, ayrı bir davada "polise görevini yaptırmamak için direnmek" suçundan yargılanıyor.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS