İzmit'te okulda 'göz yaralayan dayak' iddiası

İzmit'te okulda 'göz yaralayan dayak' iddiası

İzmit'te 12 yaşındaki S.H., bir öğrenci ile tartışmasının ardından götürüldüğü müdür odasında beden eğitimi öğretmeni tarafından kendisine tokat atıldığını, tokatın etkisiyle duvardaki askılık demirine gözünü çarparak yaralandığını iddia etti.

Olay, dün İzmit 50'nci Yıl İlkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre ilkokul 3'üncü sınıftan sonra eğitimi bırakan S.H. okulun tuvaletine girdi.


Okuldan çıkarken bahçede kendinden yaşça küçük bir öğrenci ile tartışan S.H., çocuğu döverek okuldan uzaklaştı.


Beden eğitimi öğretmeni Z.K. okulun dışına çıkan S.H.'yi yanına alarak okul müdürünün odasına götürdü.


Burada öğretmenler, iddiaya göre S.H.'yi bir daha okula girmemesi konusunda uyarırken, polise şikayette bulunacaklarını bildirdiler.


Burada sağ gözünden yaralanan çocuk, öğretmenlerin nezaretinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.


Göz kapağına dikiş atılan S.H., Beden Eğitimi öğretmeni Z.K.'nın tokat atması sonucu gözünü askılıklara çarptığını, okul yönetimi ise polise şikayet edileceğini duyunca panikleyen çocuğun, kaçmak isterken gözünü askılıklara çarptığını iddia etti.  


S.H.'nin sokaklarda seyyar olarak giyim eşyası satan babası Eyüp H., öğretmen hakkında şikayette bulunacağını belirterek, "Öğretmen nasıl oğlumu bu hale getirdi anlayamadık. Biz öğretmenden şikayetçiyiz. Yarın plastik cerraha gideceğiz. Cuma günü doktor kontrol edecek. Gerekli görülürse ikinci bir ameliyat olacak. Biz hem okul müdürü, hem öğretmenden şikayetçiyiz. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacağız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS