Jandarma subay alımı 2020 başvuruları başladı! JSGA son başvuru tarihi

Jandarma subay alımı 2020 başvuruları başladı! JSGA son başvuru tarihi

Jandarma subay alımı başvuruları yani Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf ve sözleşmeli subay alımı başvuruları başladı. Peki başvurular ne zaman başlayacak? Peki, başvurular ne zaman sona erecek? İşte, Jandarma subay alımı başvuru sayfası…

Subay olma hayali kuran gençlerin merakla beklediği haber geldi. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından muvazzaf ve sözleşmeli subay alım süreci başlatıldı. Peki, JSGA subay alımı başvuru süreci ne zaman sona erecek? İşte, merak edilen detaylar ve başvuru sayfası…


JANDARMA SUBAY ALIMI SON BAŞVURU TARİHİ


Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf ve sözleşmeli subay alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.


Buna göre, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek ve kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla başvurular 16-31 Ocak tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.


BAŞVURU NASIL YAPILIR?


Alım yapılacak muvazzaf ve sözleşmeli branşları ile diğer şartlar www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan "2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu" ile "2020 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu"nda yer alacak.


Başvurular sadece "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak.


Sisteme e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılabilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.


BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların listesi ile sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" adresinden ilan edilecek.


Başvuru süresi, 31 Ocak Cuma günü saat 16.00'da sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS