Jandarma uzman erbaş alımı: 3. grup mülakatları ne zaman?

Jandarma uzman erbaş alımı: 3. grup mülakatları ne zaman?

Jandarma uzman erbaş alımı için gözler 3. Mülakat döneminde… Hatırlanacağı gibi 22 bin jandarma uzman erbaş alımı yapılan başvurularda mülakatlara 40 bin aday alınacaktı. Ancak başvuru sayısı beklenenin alında olunca tüm adayların mülakatlara çağırılması kararlaştırılmıştı. İkinci mülakat 2 Temmuz’da başladı. Peki, 3. mülakatlar ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

Jandarma Genel Komutanlığı 22 bin Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini için ilanda bulunmuştu… İnternet üzerinden 19 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında yapılan başvurular sonrası 40 bin adayın 22 bin personel alımı mülakata çağrılacağı duyurulmuştu. Ancak başvuru sayısının beklenenin altında olması nedeniyle ön başvuruda bulunan tüm adayların mülakat çağrılacağı ilan edilmişti.

Bu kapsamda ilk mülakatlar 6 – 31 Mayıs tarihleri arasında icra edildi.

İkinci mülakatlar ise 2 Temmuz tarihinde başladı. Gözler ise Jandarma Uzman Erbaş 3. mülakatlarında… Ancak hemen belirtelim ki Jandarma Uzman Erbaş alımı 3. mülakat tarihleri henüz belli olmadı. Bununla birlikte 3. mülakatların önümüzdeki Eylül ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor.

Mülakata giden adaylar;ön sağlık muayenesi, yazılı sınav (KPSS puanı olan adaylar yazılı sınava girmeyecek), fiziki yeterlilik sınavı (FYS) (spor testi), mülakat sınavı ve sağlık aşamalarından geçmiş olacak.

Konuyla ilgili JJGK’dan şu açıklama yapıldı:

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

 Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

 Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

 Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS