Son Dakika

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Kabine gündemi: asgari ücret 2022, ekonomik gelişmeler.. 8 Aralık 2021

A A

08.12.2021 - 15:00 Son Güncelleme:

Düzenli olarak iki haftada bir toplanan Kabine Toplantısı tarihi aralık ayı ile birlikte merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında iç ve dış politikaya dair gelişmelerin ele alınmasının yanında 2022 asgari ücret detayı merak ediliyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte Kabine Toplantısı'nın tarihi hakkında ayrıntılar..

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Kabine gündemi: asgari ücret 2022, ekonomik gelişmeler.. 8 Aralık 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli açıklamalarını kapsayan Kabine Toplantısı milyonlarca kişinin gündeminde yer alıyor. Asgari ücret gelişmeleri bakımından aralık ayı Kabine Toplantısı gelişmeleri merak ediliyor. En son 22 Kasım Pazartesi günü yapılan toplantıda ekonomideki son gelişmeler ele alınmıştı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 8 Aralık'ta yani bugün toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın toplantıda sunum yapması bekleniyor. Toplantının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19.00-20.00 saatlerinde açıklama yapması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA ELE ALINACAK KONULAR 

Erdoğan başkanlığındaki toplantıda güncel iç ve dış meseleler ele alınacak. Kabine gündeminde ayrıca stokçulukla mücadele ve bu alandaki yaptırımlar, asgari ücret zammı, enflasyon, koronavirüs salgını gibi konular görüşülecek.