Kabine toplantısı bugün var mı, ne zaman, saat kaçta? 17 Mayıs 2021 Kabine toplantısı sonuçları!

Kabine toplantısı bugün var mı, ne zaman, saat kaçta? 17 Mayıs 2021 Kabine toplantısı sonuçları!

Kabine toplantısı bugün var mı, ne zaman, saat kaçta? 17 Mayıs 2021 Kabine toplantısı sonuçları!

İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinin ardından gözler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısına çevrildi. Kademeli normalleşme ve sonrasının konuşulması beklenen toplantının bugün saat kaçta yapılacağı merak konusu oldu. Kabine toplantısında ayrıca 1 Haziran sonrası, yani yaz aylarında hangi tedbirlerin uygulanacağı şekillenecek. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan kademeli normalleşme dönemiyle ilgili neler açıklayacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milyonlarca kişinin gündeminde kabine toplantısı ne zaman yapılacağı ve sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacağı konusu yer alıyor. İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme genelgesinin yayınlanması sonrasında yasaklar, kısıtlamalar, seyahat engelleri gibi pek çok konunun gündemde yer aldığı kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleşecek.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine bugün saat 15.00'te Beştepe'de toplanacak. Toplantıda 1 Haziran'a kadar devam eden kademeli normalleşme ve sonrasının ele alınması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunum gerçekleştireceği toplantıda, 17 günlük tam kapanma sürecinin sonuçları incelenecek ve il bazlı değerlendirme yapılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 1 HAZİRAN KARARLARI

Kritik toplantıda ayrıca İçişleri'nin dün açıkladığı kademeli normalleşme planı ve 1 Haziran sonrası hangi tedbirlerin alınacağı da görüşülecek. Toplantıda, esnafın durumu da masaya yatırılacak. Toplantıda, Türkiye'deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde de durulacak, yerli aşı çalışmaları ele alınacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Kabine toplantısında 1 Haziran sonrası, yani yaz aylarında hangi tedbirlerin uygulanacağı şekillenecek. Toplantıda, esnafın durumu da masaya yatırılacak. Normalleşme adımları kapsamında iş yerlerinin açık kalması için atılacak adımlar değerlendirilecek. Bu çerçevede toplantıda, Türkiye'deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde de durulacak, yerli aşı çalışmaları ele alınacak.