Kabine toplantısı kararları saat kaçta açıklanacak? 21 Haziran 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararları!

Kabine toplantısı kararları saat kaçta açıklanacak? 21 Haziran 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararları!

Kabine toplantısı kararları saat kaçta açıklanacak? 21 Haziran 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararları!

Geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yoğunluk nedeniyle yapılamamış ve 21 Haziran tarihine ertelendiği duyurulmuştu. Tarihlerin 21 Haziran’ı göstermesiyle birlikte gözler kabine toplantısı saatine ve alınacak kararlara çevrildi. Pazar sokağa çıkma yasağı ve hafta içi yasak saatlerinin esnetilmesi konularının ele alınması beklenen kabine toplantısıyla ilgili detaylar merak ediliyor. Peki, kabine toplantısı kararları saat kaçta açıklanacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlarına dair son detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kademeli normalleşme adımlarının ikinci etabının uygulandığı 1 Haziran tarihinden itibaren vaka sayılarında düşüş kaydedildi. Olumlu sonuçların alınmasıyla ve aşılamanın hızlanmasıyla birlikte tüm Türkiye tam açılma kararına odaklandı. İşte 21 Haziran 2021 tarihinde yapılması beklenen kabine toplantısıyla ilgili detaylar..

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısının 21 Haziran Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Saat 15.00'da başlaması beklenen toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, saat 19.00 gibi kameralar karşısına geçerek kabine toplantısı kararlarını açıklaması düşünülüyor.

KABİNE TOPLANTISI KARARLARINI CANLI YAYINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ!


Canlı TV İzle - CNN Türk Canlı Yayını HD Kalitesinde Seyret

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NELER OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemi ile bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Uzmanlar, aşılamada kırılan rekorun temmuz ayında rahatlama sağlayacağı görüşünde. Toplantıda, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ışığında, Covid salgınıyla mücadele kapsamında son haftalarda hızlanan aşılama programı ve Haziran ayındaki kademeli normalleşme adımları değerlendirilecek. Aşılanacak yeni meslek ve yaş gruplarının hangileri olacağı, aşı tedarikinde son durum gibi konular da gündemde olacak.

İlk etapta özellikle Temmuz ayından itibaren, Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı, hafta içi sokak kısıtlaması saatlerinin esnetilmesi, kafe ve restoranların faaliyet gösterdiği 07:00-21:00 saatlerinin değişip değişmeyeceği merak konusu. Toplantıda ayrıca aşılamanın 30 yaşa kadar inmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun mesafe kuralına uymak şartıyla kaldırılması da konuşulacak.