Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün? Bu hafta Kabine toplantısı olacak mı?

Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün? Bu hafta Kabine toplantısı olacak mı?

Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün? Bu hafta Kabine toplantısı olacak mı?

Koronavirüs sürecine ilişkin önemli kararların verildiği Kabine toplantısı belirli aralıklarla gerçekleştirilmeye devam ediyor. Son olarak 6 Eylül’de gerçekleştirilen toplantının ardından gelecek toplantının tarihi araştırılmaya başlandı. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Bugün Kabine toplantısı var mı?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önemli bir değişiklik olmaması durumunda iki haftada bir gerçekleştirilen Kabine toplantısı koronavirüs önemlerine ilişkin kararların alındığı ve duyurulduğu bir toplantı oluyor. 6 Eylül’de gerçekleştirilen son toplantının ardından yaklaşık iki hafta geçmesi nedeniyle yeni toplantının hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu. İşte detaylar…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN TOPLANTI VAR MI?

Bugün Kabine toplantısının gerçekleştirilmesi beklenmezken toplantı tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti nedeniyle bu hafta Kabine toplantısının gerçekleşmeyeceği tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Eylül’deki son toplantının ardından yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin yeni öğretmen atama törenini, 3 Eylül'de İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde icra ettiklerini belirtti ve ataması yapılan öğretmenleri tebrik etti.

Erdoğan, "Salgınla mücadelede hala tek ve en önemli kozumuz aşıdır. Okulların açıldığı, iş yerlerinin tam kapasite üretime geçtiği şu dönemde vatandaşlarımızı bir kez daha aşılarını yaptırmaya ve tamamlamaya davet ediyorum. Küresel sağlık krizinin bitmediğini göz önünde tutarak temizlik, maske ve mesafe başta olmak üzere tüm tedbirlere hassasiyetle riayet etmeyi sürdürmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.