Son Dakika

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün, saat kaçta? 17 Şubat 2021 bugün Kabine Toplantısı var mı?

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün, saat kaçta? 17 Şubat 2021 bugün Kabine Toplantısı var mı?

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün, saat kaçta? 17 Şubat 2021 bugün Kabine Toplantısı var mı?

Kabine toplantısı tüm Türkiye tarafından merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli kısıtlamalar uygulanıyor. Birçok insan lokantalar, sinemalar, restoranlar ve kafelerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Ayrıca öğrenciler okulların açılıp açılmayacağını, üniversitelerin yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceğini, liselerde sınavların nasıl olacağını araştırıyor. Birçok sorunun yanıtı Kabine Toplantısında cevap buluyor. Peki ama Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Kabine Toplantısı bugün var mı, saat kaçta?

Kabine toplantısı tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyor. Gündeme ilişkin son dakika gelişmeleri Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanıyor. Koronavirüs salgını, kısıtlamalar ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Kısıtlamaların kalkacağı tarih merak ediliyor. Kafe ve restoranlarla ilgili kısıtlamalara yönelik detaylar için gözler Kabine Toplantısına çevrildi. Peki kabine toplantısı ne zaman, bugün var mı?

Kabine Toplantısı hangi gün, saat kaçta?

17 Şubat 2021 Çarşamba günü kısıtlamalarla ilgili kararlar için Kabine Toplantısı’nın yapılması bekleniyor. Kabine Toplantısı haftanın ilk günü gerçekleştirilmemişti. Bu hafta toplantının Çarşamba günü yapılması bekleniyor. Kabine toplantısı sonrasında alınan kararların açıklanması bekleniyor. Konu ile ilgili ayrıntılar belli olunca detaylar haberde yer alacak. Fakat Kabine Toplantısı'nın tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama geldi. Kabine Toplantısının çarşamba günü Beştepe’de yapılması planlanıyor.

Beştepe’deki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüsle mücadele çalışmaları ve alınan tedbirler olacak. Öte yandan Mart ayından itibaren riskin azaldığı, vaka sayısının düştüğü yerlerdeki lokanta ve kafelerin mesafeli, tedbirli, kısıtlı kişi sayısı ve HES kodu kontrolüyle açılabilmesine dönük Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin değerlendirilmesi bekleniyor.