Kabine toplantısı hangi gün yapılacak, toplantı ne zaman başlayacak?

Kabine toplantısı hangi gün yapılacak, toplantı ne zaman başlayacak?

Bu hafta gerçekleştirilecek kabine toplantısının hangi gün yapılacağı belli oldu. Canlı yayında Ankara’nın gündemini aktaran CNN TÜRK Diploması Muhabiri Sena Alkan toplantıya ve AK Parti MKYK’ya ilişkin bilgiler verdi. Peki, kabine toplantısı ne zaman yapılacak ve bu haftanın gündem maddeleri neler olacak?

Kabine toplantısında gündemin kritik maddeleri bir kez daha ele alınacak. Koronavirüsle mücadele önemli kararların çıktığı toplantıda son durum değerlendirilecek. Ankara’nın yoğun gündemini aktaran CNN TÜRK Diplomasi Muhabiri Sena Alkan toplantıya ilişkin detayları aktardı. İşte Alkan’ın verdiği o bilgiler…

 “İlk olarak bugün AK Parti’de en yetkili karar organı olan MKYK toplanacak. Yaklaşık 4 ayın ardından, öncelikli olarak koronavirüsle mücadele ve normalleşme gibi konular ele alınacak son veriler ve ne gibi adımlar atılabilir ilerleyen dönemlerde bunlar değerlendirilecek. Bunların yanında koronavirüsün sosyoekonomik etkileri de muhakkak masaya gelecek.”

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

“Yarına baktığımızda yarın (9 Haziran) da yoğun bir gündem bekliyor bizi, kabine toplanacak. Uzun zamandır video konferans olarak yapılıyordu kabine toplantısı, ama yarından itibaren yüz yüzde olacak toplantının ilkine şahitlik edeceğiz.”


Son Dakika: Sena Alkan, Başkent'in yoğun gündemini değerlendirdi |Son Dakika: Sena Alkan, Başkent'in yoğun gündemini değerlendirdi | Video

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS