hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kabineye yeni kadın bakan

  Kabineye yeni kadın bakan
  expand

  Mehmet Müezzinoğlu'nun yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı koltuğuna getirilen Jülide Sarıeroğlu, Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte kabinede ikinci kadın bakan olarak yerini aldı. Böylece Jülide Sarıeroğlu'nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı olmasının ardından 21 Aralık 1987 - 23 Haziran 1991 döneminden bu yana ilk kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı koltuğuna bir kadın oturmuş oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın ardından kabineye yeni bir kadın bakan daha eklendi. 

   Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Mehmet Müezzinoğlu'nun yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı koltuğuna getirildi. Böylece Jülide Sarıeroğlu'nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı olmasının ardından 21 Aralık 1987 - 23 Haziran 1991 döneminden bu yana ilk kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı koltuğuna bir kadın oturmuş oldu.

  İşte Türkiye ekonomisini yönetecek bakanlar! 3 yeni isim var

  Jülide Sarıeroğlu kimdir?

  7 Haziran 1979'da Adana'da doğan Sarıeroğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü bitirdi. Aynı bölümde lisansüstü eğitimini sürdürmekte.

  AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyeliği, İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulunan Sarıeroğlu, Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyeliği, HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Ankara Milletvekili Sarıeroğlu'nun "Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar: Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler" isimli bir kitabı ile Kayıtlı Çalışmanın Avantajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde Sosyal Diyalog Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmakta.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow