Kadıköy'de Suruç protestosuna müdahale!

Kadıköy'de Suruç protestosuna müdahale!

Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen gruba polis müdahalede bulundu.

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı protesto etmek isteyen yaklaşık 500 kişilik bir grup, saat 20.00'da Kadıköy Boğa Meydanı'nda toplandı. Çevik kuvvet polisleri de çevrede geniş güvenlik önlemi alarak gurubu bir süre uzaktan izledi.


SİYAH BAYRAK TAŞIDILAR


Ellerinde siyah bayrak, pankartlar ve saldırıda ölenlerden bazılarının fotoğraflarını taşıyan eylemciler, burada yaklaşık yarım saat slogan attı. 


UYARI YAPAN POLİSE HAVAİ FİŞEK


Bu sırada polis göstericilere basın açıklamasını yaparak dağılın uyarısında bulundu. Uyarılar üzerine guruptakiler polise havai fişek atarak saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri de biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Müdahale sırasında grup üyeleri ara sokaklara kaçarak dağıldı. 


11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Ara sokaklarda yapılan kovalamaca sonucu 11 kişi gözaltına alındı. Bu arada polis helikopteri de havadan aramalara destek verdi. 


ŞİŞLİ'DE PROTESTOCULARA GÖZALTI


Suruç'taki bombalı saldırıyı protesto etmek için AK Parti Şişli İlçe binasına yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.


Polise direnen grup üyeleri yaka paça gözaltına alındı. Şanlıurfa'nın Şuruç ilçesinde, 32 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen bir grup, saat 18.00 sıralarında Büyükdere Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplandı. Ellerinde "Suruç'taki katliamın sorumlusu kontgerilladır hesabını soracağız" yazılı pankart bulunan grup üyeleri burada slogan atmaya başladı. Çevrede güvenlik önlemi alan polis de kalabalığın eylemlerine son vermesini istedi. Gruptakilerin, uyarıları dikkate almaması üzerine polis kalkanlarla fiziki müdahale bulundu. Polis ile grup üyeleri arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Polis eylemcileri yaka paça gözaltına alarak polis araçlarına bindirdi. Gözaltına alınan eylemciler polis merkezine götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS