Kadın polis alımı: Süreç başladı! Kadın polis EGM başvuru sayfası

Kadın polis alımı: Süreç başladı! Kadın polis EGM başvuru sayfası © DHA

Kadın polis alımı ile ilgili süreç resmen başladı. Güven masalarında çalışmak üzere 3 bin kadın polis alımı yapılacak. Hatırlanacağı gibi 2 bin 500 olarak belirlenen kadro daha sonra 3 bine çıkarılmıştı. Ve nihayet beklenen süreç başladı. Kadın polis adaylarıyla ilgili aranan şartlar belli oldu. İşte, 3 bin kadın polis alımı başvuru sayfası…

3 bin kadın polis alımı ile ilgili başvuru süreci başladı. Kadın polis adayları 8 Nisan itibariyle başvurulara başladılar. Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından 3 bin kadın polis alımı ile ilgili başvuru şartları belirlendi. Peki, 3 bin kadın polis alımı ile ilgili şartlar nelerdir? İşte, EGM kadın polis alımı başvuru sayfası…


KADIN POLİS ALIMI BAŞVURU TARİHİ ve SAYFASI


Kadın polis alımı ile ilgili süreç 8 Nihan tarihinde başladı. Başvuruların son tarihi ise 22 Nisan olarak belirlendi. Öte yandan başvurular, Polis Akademisi’nin sitesinden e-Devlet şifresi ile yapılabilecek.


ÖN LİSANS MEZUNU KADIN POLİS BAŞVURU SAYFASI


LİSANS MEZUNU KADIN POLİS BAŞVURU SAYFASI


KADIN POLİS ALIMI KPSS TABAN PUANLARI


Kadın polis alımı ile ilgili istenen KPSS taban puanları belli oldu. İşte, konuyla ilgili EGM tarafından yapılan açıklama:


Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (2.500) kadın, önlisans mezunu (500) kadın olmak üzere toplam (3.000) KADIN öğrenci alımı yapılacaktır.


KADIN POLİS ALIMI BAŞVURU ÜCRETLERİ


İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz) 08 Nisan 2019 saat 09:00'dan 22 Nisan 2019 saat 17:00'ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “24. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.


Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, ATM'lerinden ve internet bankacılığından yatırılabilecektir.


Diğer bankaların şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM'lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS