Kadir Topbaş: "Görev şehidi olarak kabul ediyorum"

Kadir Topbaş: "Görev şehidi olarak kabul ediyorum"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro istasyonları inşaatında incelemede bulundu. Topbaş, metro inşaatındaki iş kazasında hayatını kaybeden işçi için "Görev şehidi olarak kabul ediyorum. Arkadaşlarıma hep onu söyledim, 'İstanbul'a hizmet verirken hayatını kaybedenleri görev şehidi kabul ediniz' dedim. Biz öyle tanımlıyoruz" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro istasyonları inşaatında incelemede bulundu. Kadir Topbaş, Üsküdar, Altunizade İstasyonu'nda yaptığı incelemelerin ardından açıklama yaptı.


Topbaş, dün temeli atılan Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metro Hattının Mecidiyeköy istasyonu çalışmaları sırasında bir işçi kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak, "Dün Mecidiyeköy-Kabataş Metro hattımızın temel atma merasimini yaptık. Maalesef orada bir kardeşimiz bir iş kazası... Ama görev şehidi olarak kabul ediyorum. Arkadaşlarıma hep onu söyledim, 'İstanbul'a hizmet verirken hayatını kaybedenleri görev şehidi kabul ediniz' dedim. Biz öyle tanımlıyoruz. İstanbul'a hizmet ederken, işini yaparken ve hayatını kaybeden Adil Kolukısaoğlu'na rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum, şantiyedeki arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Onunla ilgili, her türlü ilgiyi göstermelerini özellikle ifade ettim. Ve isminin yaşatılması içinde bir çalışmanın başlatılmasını istedim. Emeği geçenler unutulmamalı" dedi.


Metro inşaatında kaza: Bir işçi yaşamını yitirdi


"Sistem hep birbirine entegre oldu"
Topbaş tanıtım yaptığı konuşmada, Bostancı'dan başlayarak Dudullu'dan kuzeye gidecek metronun ihalesinin yapılacağını belirterek, "Üsküdar-Çekmeköy hattı ile kesişiyor ve kuzeye çıkıyor. Gelecek hafta bunun ihalesini yapıyoruz yani ilana çıkıyoruz. Birisi devam ediyor, bitmeden diğerini ihaleye çıkıyoruz. Bir tanesi de Göztepe'den başlayan Finans Kent üzerinde geçen Ümraniye merkezde yine hatla birleşen... Bunun da şu anda projeleri bitmek üzere. Bunu da inşallah ihalesini yapacak hale getiriyoruz. Bizim Anadolu Yakası'nda da toplu taşımada ciddi yatırımlarımız var. Bunlar kent ulaşımında kolaylık getirecek, şehirlerde çok önemli kent hareketliliğini en iyi şekilde çözüm unsurları. Ulaşım networkümüz hazır. Sistem hep birbirine entegre oldu" dedi.


Kadir Topbaş'tan 5 yeni metro hattı müjdesi


400 otobüs daha
Kadir Topbaş ayrıca, "27 Mayıs çarşamba, inşallah Yamanevler İstasyonu'nda Ümraniye'de Netaş'ın önünde ray kaynağı yapacağız. Sisteme artık raylar yerleşiyor. İnşallah orada da buluşacağız ve bu görev süremde en haz duyduğum, gurur duyduğum işlerin başında geliyor metro işleri. İnsanlarımı yoğunluklarını trafikteki sıkıntıları hissediyorum. Ulaşan bilgileri biliyorum. Bugün yine sabah toplantımızda İETT genel müdürümüze 400 otobüsün bir an önce alınmasını yetmediği takdirde bir 400 daha devreye girmesini söyledim" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS