Kaftancıoğlu CNN TÜRK'e açıkladı! CHP İstanbul İl Başkanı: O tweeti ben atmadım | Video

Video: Kaftancıoğlu CNN TÜRK'e açıkladı! CHP İstanbul İl Başkanı: O tweeti ben atmadım | Video

CNN TÜRK Masası programı moderatörü Semiha Şahin, Canan Kaftancıoğlu'nun CNN TÜRK'e gönderdiği mesajı canlı yayında okudu.  Şahin "Canan Kaftancıoğlu CNN TÜRK'e bir açıklamada bulundu. Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'a mesaj yazdı. Fakat Ahmet Bey mesajı program bittikten sonra gördüğü için bu konuyu konuşamadılar." diyerek Kaftancıoğlu'nun sözlerini aktardı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun CNN TÜRK'e yapmış olduğu açıklama şu şekilde; 

Ahmet Bey iyi akşamlar. Yayınınızı izleyemiyorum ancak aktarıldığı kadarıyla hemşerim olan bir katılımcının hakaret ya da iftira atmadan Ermeni soykırımı tweetime dair tarihte bugün diye başlayan üretilmiş tweet bana ait değil, il kongresinden birkaç gün önce o dönem Şaban Sevinç'in genel yayın yönetmeni olduğu Halk TV web sayfasından yayınlanmış ve il kongresini yönlendirmesi amacıyla sürülmüştür. Bu tweetin üretilmiş olduğunu belgeleriyle konuyla ilgili yaptığım 15 Ocak 2018 tarihli basın açıklamasında ispatlamış, süreci de yasal olarak tescil ettirmişimdir.

ŞABAN SEVİNÇ'TEN KAFTANCIOĞLU'NA YANIT

Gazeteci Şaban Sevinç'in Canan Kaftancıoğlu'na yanıtı şöyle; 

Çok şükür hemşerisi ben değilim. Söylediği benim açımdan yalan. Çok net konuşacağım. Halk TV'de bizim ürettiğimizi mi ima ediyor. Onu net söylememiş, 'Halk TV'nin web sayfasında yer aldı' diyor. Halk TV'nin web sayfasında yer almadı, aldıysa da bilmiyorum, hatırlamıyorum. Halk TV'nin web sayfasından daha önemli bir şey yaptık biz.

O dönem İsmail Dükel'in Haber Kritik diye programı vardı. O programlarda biz Canan Kaftancıoğlu'nun bu tweetlerini konuştuk. Canan Hanım'ı ağır bir şekilde eleştirdik. Hatırlamıyorum ama il kongresinden 3-5 gün önceydi. İl kongresini yönlendirmek gibi bir amacımız da yoktu. Sadece Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesine, ideolojisine ve yoluna bağlı bir gazeteci olarak, Halk TV'de bu olağanüstü derecede aykırı, şaşırtıcı tweetleri görünce şok olduk.

Çıktık ve İsmail Dükel'le birlikte o programda değerlendirdik. Ben o gün o yayında Ermeni soykırımı tweetinin farkında değildim. Onu konuşmadık. Asıl konuştuğumuz 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil olmasından öte birey olmanın önüne geçen bir ifade. Bu tweet bizi şoke etti. CHP İstanbul il başkanlığına aday olacaksın, sonra da demişsin ki 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz'. Bu laf militer bir laftır. CHP'yi de aşan toplumun büyük bir kesiminin cumhuriyete bağlılığını ifade eden motivasyon cümlesi gibidir. Atatürk'ün askeri olmak geçmişe dönüp Mustafa Kemal'in yanında savaşmak değil. Keşke o imkanımız da olsa onu da yaparız. Düşmana karşı savaşırız. İsmail Dükel'le birlikte o programda dedik ki bu kafada olan bir kişinin CHP'de il başkanı olmaması gerekiyor. Hatta CHP'nin üyesi bile olmaması gerektiğini söyledik. Bugün de aynı görüşteyim. Ermeni soykırımı tweetini konuşmadık çünkü haberimiz yoktu. Sosyal medyadan ve iktidara yakın dediğimiz CHP'ye muhalefet eden gazetelerin web sayfalarından gördük ve ardından ilk yayına çıktığımız gün eleştirdik.

METİN ÖZKAN'DAN AÇIKLAMA 

Gazeteci Metin Özkan, Canan Kaftancıoğlu'nun CNN TÜRK'e yapmış olduğu açıklamayla ilgili olarak  "23 Nisan'dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu 1915." Başka bir şey var. Canan Kaftancıoğlu yazdığı bu tweetler için diyor ki 'Söylediklerim parti politikamızdan ayrışan sözler değildir.' CHP'den asla böyle düşünmeyen şahsiyetli, onurlu insan vardır. Onları da zan altında bırakıyor." ifadelerini kullandı. 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS