Kahraman şoför ödüllendirildi

Kahraman şoför ödüllendirildi

İstanbul'da otobüse binerken bir anda kalp krizi geçiren genç kadının hayatını kurtaran kahraman otobüs şoförüne ödül verildi.

'Drakula'nın hapsedildiği kale restore edilecek


İstanbul'da 3 Ekim'de gece saat 23.00 sıralarında özel halk otobüsüne binen genç kadın tam İstanbul Kartı'nı basacağı sırada kap krizi geçirerek bir anda yere yığılmıştı. Genç kadının yardımına koşan otobüs şoförü Murat Evin, otobüsteki yolcuları indirerek kadını hastaneye yetiştirmek için yola koyulmuştu. Trafiğin tıkalı olan bölümlerinde otobüsten aşağı inen bir yolcu yolu açmaya çalışırken, genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan sürücü bir süre ters yola girmiş, yolda bir ambulansı fark edince ise otobüsten inerek koşmaya başlamıştı.


Otobüsün koltuklarına basarak ve üzerinden atlayarak ambulansa koşan kahraman şoför ambulansın dolu olduğunu görünce yeniden direksiyon başına geçerek hastanenin yolunu tutmuştu. Genç kadını hastaneye yetiştiren kahraman şoförün gösterdiği çaba ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenmişti. 


Genç kadının hayatı ise yapılan ilk müdahale sonucu kurtarılmıştı. Genç kadının hayatını kurtaran otobüs şoförü Murat Evin'e, Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşer ödül verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS