hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kahvehanelerde oyun serbest mi son dakika 2021? Kıraathaneler kaçta açılıyor, ne zaman kapanıyor?

  Kahvehanelerde oyun serbest mi son dakika 2021 Kıraathaneler kaçta açılıyor, ne zaman kapanıyor
  expand

  Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında kıraathaneler ve kahvehaneler ile ilgili de son dakika açıklaması gelmişti. Düşük, orta ve yüksek riskli illerde bu işletmelerin de belirli saatlerde hizmet verebilecekleri belirtilmiş, çok yüksek riskli illerde ise kısıtlamaların süreceği belirtilmişti. Peki, kahvehanelerde oyun serbest mi son dakika gelişmeleri neler? Kıraathaneler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kahvehaneler ve kıraathaneler ile ilgili gelen açıklama sonrası bu işletmelerde oyun izni olup olmadığı araştırılmaya başlandı. Düşük, orta ve yüksek riskli bölgelerde hizmet vermeye başlayacak olan işletmeler çok yüksek riskli illerde ise kapalı konumda olmaya devam edecekler.

  KAHVEHANELER VE KIRAATHANELER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAPANIYOR?

  Sağlık Bakanlığı’nca tespit edilen kriterlere göre 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılan iller arasından düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile müşterilerine işyerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkânı getirildi.

  SON DAKİKA KAHVEHANELERDE OYUN OYNAMAK SERBEST Mİ 2021?

  Yayınlanan genelgede kahvehanelerde oyun oynamaya serbestlik tanınması ile ilgili bir madde yer almadı. Bu yüzden eski genelgede yer alan “iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetlerinin hariç tutulması” maddesi devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow