Kamu spotunda kadını buzladılar

Kamu spotunda kadını buzladılar

Fatih Medreseleri televizyonunda yayınlanan kamu spotunda rol alan kadını buzladılar. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan bu konuyu Meclis'e taşıdı.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; Fatih Medreseleri televizyon kanalında (FM TV) yayınlanan kamu spotundaki başı açık kadın oyuncular buzlanarak görünmez hale getirildi. Kamu spotunda oynayan erkek ve çocuk oyuncuların görüntülerine müdahalede bulunmayan televizyon yönetimi, kadın oyuncuların bedenlerini ise tamamen kapattı.


24 saat kesintisiz yayın yapan FM TV'de kadınlar ekranlarda gösterilmiyor. Kamu spotu dışında kendi yapımlarında ya da dış yapımlarda da kadın oyuncu olmaması şartı getiren televizyon kanalında bugüne kadar hiç kadın yüzü görünmedi.


Kadınlar, Helin Palandöken için yürüdü


FM TV Meclis gündemine taşındı


FM TV'deki ifadeler ile kamu spotunun buzlanmasını CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Meclis gündemine taşıdı. CHP'li Bakan, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde RTÜK'ün kanala yaptırımda bulunup bulunmadığını sordu.


Başka bir kadınla evlenmek için karısını öldürdü, evini patlattı


Bakan, önergesinde şu sorulara yer verdi:


"Yayıncılıkta 'sakınılması gereken, uygunsuz, özendirici görüntülere' uygulanan bulanıklaştırma işleminin ilgili kamu spotunda 'kadın' figürüne uygulanmasının sebebi nedir? Bu şekilde bir yayına neden izin verilmektedir? RTÜK'ün bu konuyla ilgili FM TV kanalına sözlü, yazılı bir uyarısı veya yaptırımı olmuş mudur? Olmadıysa ne gibi caydırıcı önlemler alınacaktır?"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS