Kan donduran cinayetin zanlısı konuştu

Kan donduran cinayetin zanlısı konuştu

Bursa'da çıkan silahlı kavgada, oğlunu yaralayan 35 yaşındaki Tacettin Başoral'ı başına tabancayla ateş ederek öldüren 52 yaşındaki Rıdayettin Serbest, polisteki sorgulamasında, "Oğlumun vurulduğunu gördükten sonra hiç bir şeyi hatırlamıyorum Yapmışımdır. Doğrudur" dedi. Sorgulaması tamamlanan Rıdayettin Serbest bu sabah adliyeye çıkartıldı.

İnegöl İlçesi'nde mobilya ticareti ile uğraşan Rıdayettin Serbest ve oğlu 32 yaşındaki Erkan Serbest, fabrikalarına yaptıracakları bina için iddiaya göre, Engin Hacılar ile 320 bin TL'ye anlaştı. Binanın belirtilen tarihte teslim etmemesine sinirlenen Rıdayettin Serbest ve oğlu cep telefonu konuştukları Engin Hacılar ile tartışıp Bursa'da yüz yüze konuşmak için dün merkez Osmangazi İlçesi'nde bulunan Tophane Parkı'nda buluştular.

Erkan Serbest buraya arkadaşları ile gelen Engin Hacılar ile önce tartıştı sonra kavga etti. Silahların çekildiği olayda Engin Hacılar'ın Adapazarı'nda yaşayan ve olayları uzaktan takip eden arkadaşı Tacettin Başoral silahı ile ateş ederek Erkan Serbest'i göğsünden yaraladı. Bu sırada Serbest'in silahından çıkan kurşunlardan biri Başoral'ın bacağına isabet etti.

Vurulan oğlunun yanında bir süre kalan Rıdayettin Serbest, oğlunun yere düşen tabancasını alarak arkadaşları tarafından aşırı kan kaybetmemesi için kemer ile bacağı sıkılan Tacettin Başoral'ı, yanına gelip başına 1 el ateş ederek öldürdü. Öfkeli baba daha sonra Başoral'ın arkadaşını da vurmak istediyse de silah ateş almadı. Daha sonra elindeki tabanca ile yaralı oğlunun yanına giden Rıdayettin Serbest polis tarafından yakalandı.  Yaşanan dehşet anları ise, parkta bulunan bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.   

Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Erkan Serbest'ın tedavisi devam ediyor. Serbest'ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Bu arada poliste ifade veren Rıdayettin Serbest, "Biz oraya konuşup meseleyi çözmeye gitmiştik. Oğlum ile tartışmaya başladılar. Kalabalıktılar. Ben devreye girdim: Silahlar ateşlendi. Oğlumun vurulduğunu gördükten sonra hiçbir şey hatırlamıyorum. Yapmışımdır. Doğrudur" dedi.
 
İfadesinin ardından Rıdayettin Serbest, "Adam öldürmek" suçundan bugün geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartılırken, zanlı ve yaralı oğlu ile öldürülen Tacettin Başoral'ın her hangi bir suç kaydının olmadığı belirlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS